Ve středečním prvním utkání čtvrtfinálové série play off hokejové extraligy starších dorostenců nebylo daleko od překvapení. Nebýt nepovedené sedmiminutovky, mohla Dukla pomýšlet rozhodně na víc, než na těsnou prohru 3:4. V sétii tak prohrává 0:1.

PLAY OFF EXTRALIGY ST. DOR.
JIHLAVA - VÍTKOVICE 3:4
(stav čtvrtfinálové série - 0:1)
Už ve 3. minutě Prokš naservíroval puk najíždějícímu Brychtovi, a ten povedenou kličkou nedal Bartošákovi sebemenší šanci zasáhnout.

Gólový šok Vítkovice spíš probudil a za dvě minuty bylo srovnáno. Walkerův nenápadný projektil překvapil Šťastného, který měl zakrytý výhled, a nestačil včas sklapnout betony – 1:1.

„Oni byli prvních deset minut lepší, my se snažili přizpůsobit jejich hře, což nebylo dobré, ale druhá část třetiny už byla dobrá. Škoda toho nešťastného gólu na 1:1,“ komentuje trenér Dukly Luboš Sláma.

Na další změnu skóre se ve druhé části čekalo devět minut. Na povedenou teč Walkera byl gólman Dukly krátký. A bylo ještě hůř. Kovář se nerozpakoval a puk napálil přímo do rohu jihlavské svatyně – 1:3. Těžký direkt zasadil Dukle ve 36. minutě Němec.

„V těch sedmi minutách jsme přestali hrát, dělali jsme chyby a hrálo se u nás v pásmu. My jsme nedrželi svoje prostory a oni nás za to potrestali takovými šťastnými góly,“ říká kouč Dukly.

Zdálo se být zaděláno na jednoznačnou výhru favorita. „Jak jsme dostali ten čtvrtý gól, tak jsme udělali změny v sestavě, což nám pomohlo. Byli jsme aktivnější a dali důležitý gól do šatny,“ poukazuje Sláma na přímočarou akci po ose Rittich, Prokš a nekompromisně zakončující Tobola.

A ve 47. minutě bylo zaděláno na pořádné drama. Vítkovičtí nechali Kretovi příliš prostoru, a ten bezchybnou střelou k tyči snížil na 3:4. „Třináct minut třetí třetiny jsme byli lepší, měli tlak, ale bohužel chybělo štěstí, gól jsme nedali,“ smutní trenér.

Jeho týmu nakonec nevyšla ani sázka na power play, v níž sice soupeři zavařil, ale čtvrté branky se nedočkal.

„Ten zápas byl, kromě těch sedmi minut, vyrovnaný. Určitě jsme jim naznačili, že se můžeme měřit i s nimi, ale musíme být koncentrovaní po celý zápas,“ dodává Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 3. Brychta (Prokš, Hlaveš), 40. Tobola P. (Prokš, Rittich), 47. Kret (Hlaveš, Zídek) - 5. Walker, 29. Walker (Pavelka), 31. Kovář (Šebesta), 36. Němec (Walker, Stránský). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 2:6, navíc Střecha (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4. Třetiny: 1:1, 1:3, 1:0. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný (36. Rittich) - Hlaveš, Svobodník, Zadražil, P. Tobola, Musil, Jaroslav Šťastný, H. Tobola, Čurilla - Brychta, Matějka, Prokš - Přidal, Pěška, Střecha - Kret, Lupač, Kasalý - Štěpán, Zídek, Brabec.