Jenže na umělou trávu areálu Na Stoupách vyběhl výběr plný teenagerů. Několik opor v čele s elitním centrem Oldřichem Bakusem naopak chybělo.

„Ale s Oldou jsme nějakým způsobem domluveni. Nepočítal s tím, že začneme tak brzy a měl naplánované lázně. Proto se k nám připojí až příští týden. A ostatní? To je spíš otázka pro pana Ščerbana,“ odkázal kouč Petr Vlk na šéfa klubu.

Jestli však Bakus ještě někdy oblékne dres Dukly, je nadále ve hvězdách. „Olda zvažuje, jestli pokračovat v kariéře, nebo ji ukončit,“ konstatoval Bedřich Ščerban, který řeší i budoucnost dalších klíčových borců.

Nové kontrakty nemají ani brankář Milan Řehoř či útočníci Tomáš Čachotský a Daniel Hodek. „Tomáš s Milanem čekají, jestli nedostanou nějakou nabídku z extraligy. A s Danem jsme k žádnému závěru taky ještě nedospěli,“ přiznal jihlavský jednatel.

Definitivně na odchodu je naopak trojice hráčů – obránce Jan Kašpar a forvardi Jan Hrbatý s Martinem Krupkou. „O jejich služby už u nás nebyl takový zájem. Proto si hledají angažmá,“ uvedl Ščerban, jenž nepočítá ani s útočníkem Ladislavem Rytnauerem. „Řekl mi, že už je tady devět let a potřebuje změnu,“ doplnil.

Kolik hokejistů má nyní pod smlouvou, nechtěl prozradit. „Jednání ještě nejsou u konce. Přesné číslo zveřejním, až bude všechno dořešeno. Každopádně základní kádr bychom měli mít hotový do konce dubna,“ poznamenal šéf Dukly.