Hokejový útočník Ladislav Rytnauer nejspíš klub, jehož barvy hájil téměř deset let, co nevidět opustí.

„Smlouva mi končí za čtrnáct dní. Pak uvidím, co bude dál,“ říká tajemně devětadvacetiletý brodský odchovanec, který za Duklu odehrál v první lize a extralize více než 400 zápasů.

Nějakou představu už však určitě máte…

Pro sebe ano. Ale nechci předbíhat. Až přijde něco definitivního, všechno se dozvíte.

Velké změny se chystají v Havlíčkově Brodě, odkud pocházíte. Měl by přijít nový majitel, ambice týmu mohou jít rapidně nahoru… Neláká vás návrat domů?

Ani moc ne. Ale je možné, že tam skončím. Stejně jako to, že tam neskončím. (usmívá se) Teď opravdu těžko říct.

Že byste zůstal v Jihlavě, se každopádně nezdá příliš reálné. Hodně vás ovlivnilo rozhodnutí klubu, že hráči s novými smlouvami dostanou mimo sezonu výrazně nižší plat?

Samozřejmě, tohle člověk snad ani nemůže nebrat v potaz. Někteří kluci to tady sice podepsali, měli na to takovýhle názor, jenže já mám trošku jiný. Ještě uvidím, ale určitě to budu při rozhodování zohledňovat.

Stejně jako sílu mužstva… Nebo se pletu?

Určitě ne. Já bych chtěl hrát o nějaké slušné umístění. A pokud by ti zkušení skončili a zůstalo tady dvacet devatenáctiletých kluků, tak to snad ani nemá cenu.

Už jste s dalšími hráči, kteří váhají, jestli v Jihlavě setrvat, všechno probíral?

My se o tom sice bavíme, ale každý si stejně musí všechno vyřešit a rozhodnout sám. Já si každopádně myslím, že do čtrnácti dnů už bude jasno, jak se to tady vykrystalizuje. Tedy kdo zůstane a kdo ne.