To, že město Havlíčkův Brod schválilo prodej svého hokejového klubu do rukou brněnské stavební firmy ŽSD, je všeobecně známo. K podpisu smlouvy však ještě není zdaleka tak blízko, jak by se mohlo zdát.

Město musí se všemi zainteresovanými stranami doladit sebemenší podrobnosti předtím, než dá podpisu smlouvy definitivně zelenou.

„Jsme pořád na stejném místě, ale už zacházíme v jednáních do daleko větších detailů. Je potřeba najít soulad mezi Bruslařským klubem, HC Rebel a městem. Je to trojúhelník, který musí být vyvážený,“ popisuje situaci Libor Honzárek, brodský místostarosta a předseda představenstva HC Rebel.

Právníci nyní dolaďují požadavky obou stran. „K tomu, aby město dalo peníze, potřebuje mít záruky, že půjdou na mládež. A nový vlastník zase potřebuje záruky toho, že se celá kontinuita nerozpadne a že bude spolupráce fungovat. Ale už v nejbližších hodinách bychom si měli naše postoje vyjasnit – a pak budeme dále jednat,“ říká Honzárek.

O prodeji klubu by se mělo hlasovat po dotažení všech formalit na posledním květnovém zasedání brodského zastupitelstva, které se koná 31. května. K podpisu smlouvy však dojde ještě později. „Dříve než v červnu smlouva podepsaná nebude,“ hlásí Honzárek.

V poslední době se také hodně spekulovalo o změně názvu klubu, městský zastupitel však tvrdí, že je velká šance, aby původní název zůstal. „Byly stanoveny podmínky, za kterých by název zůstal, a není nereálné, že by to tak mohlo dopadnout,“ tvrdí.

Přestože jednání o prodeji klubu jsou stále v plném proudu, prvoligové A–mužstvo už trénuje a také mohutně posiluje. V týmu už se objevilo celkem třináct nových tváří. Tou poslední je útočník Přemysl Sedlák z Komety Brno, který ovšem poslední rok strávil v prvoligovém Znojmě.