Talentovaný útočník Marek Laš se po několikatýdenních jednáních mezi několika kluby připojil k týmu Horácké Slavie, kam ho poslalo na roční hostování Ústí nad Labem.

„Bylo to hodně komplikované, ale s tím, jak to dopadlo, jsem maximálně spokojený,“ konstatuje Laš, který byl ještě na konci minulé sezony kmenovým hráčem extraligové Plzně.

Právě Plzeň prodala po sezoně práva na hráče Ústeckým Lvům, kteří ho po dlouhých jednáních poslali na Vysočinu, kde už Laš v minulé sezoně formou hostování působil.

„Ta jednání se hodně dlouho táhla. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že to neklapne a v Třebíči hrát nebudu, ale nakonec se všechno znovu nějak zamotalo a já jsem se přes Ústí dostal do Třebíče,“ vykládá s úsměvem odchovanec Horácké Slavie.

Toho, že v kádru Lvů, kteří mají dlouhodobé ambice na postup do extraligy, nedostal šanci, prý nelituje.

„Nejsem zklamaný, o tom se nedá vůbec mluvit. Já budu radši, když půjdu do Ústí, až když budu stoprocentně připravený. Teď jsem radši v Třebíči, kde vím, do čeho jdu,“ hlásí Laš. „Když budu v půlce sezony cítit, že mám formu, že se mi daří a přišla by eventuelní nabídka z Ústí, mohl bych poté odejít a třeba mít v takové formě i lepší pozici v týmu,“ dodává s tím, že však s návratem do Ústí v této sezoně příliš nepočítá.

V budoucnu by se ale chtěl v ambiciozním celku prosadit.

„Do budoucna by mi určitě nevadilo spojit své kroky s Ústím. Je to totiž minimálně poloextraligový klub, takže je to pro mě samozřejmě už teď nová motivace,“ zamýšlí se nad svou budoucností třiadvacetiletý hokejista.

Laš se však nyní především soustředí na nadcházející sezonu, ve které by chtěl minimálně zopakovat své výkony z minulého ročníku. „Pokud by ta sezona byla alespoň trochu podobná té minulé, bylo by to skvělé. Především bych se ale chtěl během roku připravit na to, že bych mohl jít v příští sezoně třeba ještě o ten zmíněný krok výš,“ zakončil útočník Horácké Slavie.