Přesto však byl v první třetině na třebíčském zimním stadionu k vidění pohledný hokej, ve kterém bylo k vidění až nečekané množství osobních soubojů.

Oba týmy začaly opatrně a tak se diváci dočkali první velké šance až v sedmé minutě, kdy se řítil sám na Sparťana Novotného Dolníček. Svou šanci však nedokázal zakončit přesně. Sparta poté zabrala a šikovní mladíci z Holešovic dělali domácím problémy. Vyloženou šanci si však vytvořit nedokázali a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina přinesla vzrušení podstatně více. Už v její deváté vteřině ujel z trestné lavice Dočekal, ale své sólo neproměnil. Opět tak platilo nepsané pravidlo nedáš – dostaneš, když se z blízka prosadil Vlček. Horácká Slavia však nesložila zbraně a zanedlouho bylo vyrovnáno. To se po perfektní práci celého třetího útoku prosadil Dočekal. Ve 34. minutě bylo ještě veseleji. Okál ujel z trestné lavice, přihrál Zahradníkovi a ten celou akci ještě vyšperkoval nahrávkou na Eduarda Kadelu, který zakončoval do prázdné branky. I přes spoustu šancí se už skóre neměnilo a Třebíč tak po druhé části vedla 2:1.

Ve třetí třetině Horácká Slavia skvěle bránila střední pásmo a i přes velkou snahu se hosté do šancí příliš nedostávali. A když se minutu před koncem neprosadil z jasné pozice ani sparťanský Kafka, získala Horácká Slavia cenný skalp extraligového celku a připsala si tři body do tabulky letního poháru.

TŘEBÍČ – SPARTA PRAHA 2:1

Branky: 26. Dočekal (Vondráček, Bulička), 34. E. Kadela (Zahradník, Okál) – 23. Vlček (Luňák). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1750. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0. Třebíč: Fiala – Hrbáček, Šenkeřík, Pohl, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Musil – Laš, Dolníček, Kocák – Čech, Zahradník, E. Kadela – Okál, Dočekal, Vondráček – Ostřížek, Bíza, Bartoš.