Hokejoví starší a mladší dorostenci HC Dukla Jihlava sehráli v úterý generálky před startem nové extraligové sezony, a výsledkově se jim příliš nedařilo. Remízou skončilo i měření sil jihlavských juniorů s Třebíčí.

JUNIOŘI
TŘEBÍČ – DUKLA JIHLAVA 1:1

Utkání bylo od prvních minut jednoznačně v režii hostujícího celku, kterému to ale v koncovce hodně skřípalo. A tak se zrodila celkem překvapivá a hubená remíza. „Celý zápas jsme soupeře válcovali, šancí jsme měli spoustu, ale kluci je nevyužili. Jsem spokojený s předvedenou hrou. Co mě mrzí, je, že jsme nepřidali další góly,“ okomentoval na webu Dukly kouč Petr Svoboda.

Branky a nahrávky: Kesner - Vysloužil (Pometlo). Vyloučení: 2:0. Bez využití. Střely na branku: 22:47. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0. Dukla Jihlava: Rittich (Šťastný) - Randa, Martínek, Kolda, Hlaveš, Tobola, Cirhan - Vysloužil, Mikeš, Dvořák - Kuřítko, Pometlo, Pekárek - Kret, Matějka, Kasalý - Brychta, Prokš.

STARŠÍ DOROST
PARDUBICE – DUKLA JIHLAVA 2:0

V první velké šanci se ocitl Střecha, ale domácí gólman na poslední chvíli zakročil. Z následného protiútoku naopak skórovali Pardubičtí, kteří v dalším střídání přidali druhou branku. Přestože se nadále hrál dobrý hokej, skóre se už nezměnilo.

„Ta obranná činnost není dobrá a mě v tom našem vystupování vadí, že děláme chyby a soupeř třeba jede sám na branku,“ komentuje trenér Dukly Luboš Sláma, který kvůli střevní viróze neodjel na východ Čech s tou nejsilnější sestavou. „Ale naopak mě těší, že hráči, kteří dostali šanci, ten zápas odmakali na sto procent. S tím nádechem zápasu jsem byl spokojený, byla to poctivá práce. A pochválit musím brankáře Hlávku,“ dodává.

Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Dukla Jihlava: Hlávka - Dobrovolný, Tobola, Kohout, Kříž, Hošek, Pavlas, Čurilla, Zadražil, Odehnal - Štěpán, Střecha, Vítek, Mandát, Vantuch, Gregar, Přidal, Lupač, Březka, Štěrba.

MLADŠÍ DOROST
TŘEBÍČ – DUKLA JIHLAVA 3:3

Hostující celek roli favorita nepotvrdil a remízu nakonec zachraňoval až v závěru. „Začali jsme dobře, vlétli na ně a první třetina snese slušné měřítko. Bohužel z tlaku padl jen jeden gól,“ nastiňuje kouč Dukly Jiří Jungwirth, který se zbytkem zápasu už spokojený nebyl. „Druhá třetina byla chaotická, puky nám odskakovaly a ve třetí části hrála roli špatná disciplína, a chyběla mi tam i větší bojovnost,“ dodává jihlavský trenér.

Branky: Hubert 2, Mahút. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:2. Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) - Čermák, Brussmann, Szathmáry, Kochánek, Cívka, Port - Kuchyňa, Beran, Mahút - Kutlák, Kašpar, Severa - Hubert, Klaus, Hotař.