Začátek elitní hokejové soutěže vyšel jihlavským starším dorostencům napůl. V premiéře nového ročníku porazili Vítkovice na jejich ledě, ale doma proti Vsetínu výhru nepotvrdili.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
VÍTKOVICE - DUKLA JIHLAVA 3:4

Jako první se v nové sezoně trefil jihlavský Březka, ovšem jeho trefa nakonec vedení po první části neznamenala. Vítkovice srovnaly krok těsně před odchodem do kabin.

Po gólovém půstu v prostřední dvacetiminutovce si oba týmy schovaly pro diváky parádní zápletku do poslední třetiny. „Vítkovice nás dostaly pod tlak. My začali dělat chyby, hrát hloupou hru u nás ve třetině, nechali se vyloučit a dostali gól. Vzápětí domácí přidali třetí,“ nastiňuje kouč Dukly Luboš sláma.

To ale jeho tým jakoby nakoplo. „Oni polevili, otevřeli hru a my při přesilovkách srovnali,“ těší hostujícího trenéra, který nakonec mohl se svým týmem slavit tři body. Ty vystřelil dvě minuty před koncem po perfektní přihrávce od Mandáta nekompromisní Střecha.

„Byl to dobře odpracovaný zápas, kluci dobře bránili, hráli, co jsme řekli, a výhra byla podložené i dobrým výkonem gólmana,“ dodává spokojený Sláma.

Branky a nahrávky: 19. Kilnar (Celner, Walker), 48. Pavelka (Walker), 49. Zdráhal (Tomi) - 4. Březka (Trávník), 54. Tobola (Zadražil), 55. Střecha (Peroutka, Mandát), 59. Střecha (Mandát, Tobola). Rozhodčí: Mikula - Jureček, Tošenovjan Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:3. Dukla Jihlava: Hlávka - Pavlas, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Zadražil - Donutil, Čurilla, Březka, Lupač, Trávník, Mandát, Vlček, Štěpán, Gregar, Střecha, Přidal, Hošek, Kohout, Štěrba.

DUKLA JIHLAVA - VSETÍN 3:4

Hned v 1. minutě se ujal Vsetín vedení. „Upozorňovali jsme kluky, aby spadli z hrušky dolů. Ale bohužel jsme hráli takový hokej, že to půjde samo a dostávali hodně laciné branky. My se na ně naopak hodně nadřeli,“ přibližuje jihlavský trenér Sláma, jehož tým sice v první třetině srovnal na 1:1, ale ve druhé části nechal Vsetín utéci na 1:3.

Dukla vykřesala naději ve 46. minutě, kdy snížil Štěpán na 2:3. „Bohužel hnedka v té samé minutě jsme dostali na 4:2 a ten gól nás zmrazil. Kluci do toho šli sice naplno, snížili, pak měli ještě šanci, ale hosty podržel gólman,“ přibližuje kouč Dukly a dodává: „Ten zápas nám nevyšel, i když si myslím, že jsme byli lepší.“

Branky a nahrávky: 15. Trávník (Lupač, Březka), 46. Štěpán (Střecha, Zadražil), 57. Střecha (Tobola H.) - 1. Slováček, 23. Brida, 33. Vašíček (Tobola D., Pelc), 46. Brida (Janeba). Rozhodčí: Pešina, Matějček, Novák. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 60. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Dukla Jihlava: Hlávka (46. Krejčík) – Pavlas, Kříž, H. Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Zadražil, Donutil, Čurilla – Březka, Lupač, Trávník - Mandát , Vlček, Štěpán – Greagar, Střecha, Přidal – Hošek, D. Kohout, Štěrba.