JIHLAVA – BENÁTKY N. J. 3:2

Prakticky na jednu bránu se odehrávalo utkání Dukly s Benátkami. Domácí měli viditelnou převahu, na štíru ale byli se zakončením. Po úvodním bezzubém tlaku domácích hosté udeřili, když se jim vydařil brejk, který zakončil přesně Urban.

Dukla pokračovala v aktivní hře, a to za všech herních situací. Diváci na stadionu tak mohli oslavovat obrat ve skóre po dvou brankách Jihlavy v oslabení. V prvním případě unikl Bakus, byl faulován a trestné střílení domácí kapitán provedl bravurně. Při další početní nevýhodě pak Bakus předložil při dalším brejku na zlatém podnose Jeslínkovi – 2:1.

Ve druhé části byl na ledě zcela zbytečný gólman Řehoř. Hosté jen s vypětím sil a dovolených i nedovolených zákroků zastavovali útočnou lavinu domácích, kteří však drtivou převahu nedokázali přetavit v branky. A tak ojedinělý útočný pokus Urbana skončil vyrovnáním. Na přelomu druhé a třetí třetiny dostali hosté výhodu bez šesti sekund dvouminutové přesilovky pět na tři, ale domácí přežili oslabení bez úhony.

Zaslouženě pak Dukla po další Bakusově akci a dorážce Jeslínka šla znovu do vedení, které už taktickou hrou udržela bez problémů až do závěrečné sirény. „Benátky byly velice houževnatým týmem. Bojovalo se o každý metr ledu,“ uvedl k zápasu domácí asistent trenéra Patrik Augusta. „Opticky jsme byli lepší, bohužel jsme se nedokázali prosadit v předbrankovém prostoru. Oproti minulému zápasu jsme si tu cestu za vítězstvím našli. Jsme rádi, že hráči takhle bojují. Pokud to tak půjde dál, určitě se to zlomí a v dalším zápase nám tam spadne víc gólů. Naše vítězství bylo zasloužené.“

Branky: 18. a 52. Jeslínek, 11. Bakus z tr. střílení – 6. a 38. Urban. Rozhodčí: Jílek – Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 8:7, navíc Ficenc (Jihlava) 10 min. Využití: 0:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 1522. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Suchý, Malena, Šidlík, Kaláb, Posmyk, Dobrovolný, Staněk - Hodek, Bakus, Čachotský - Pitule, Zeman, Krupka - Jeslínek, Padělek, Man - Škumát, Hollý, Bezděk