Dvacet minut a dost. Nečekaný úvod mělo v první hokejové lize derby mezi Jihlavou a Třebíčí. V úvodní třetině to byli překvapivě hosté, kteří měli hru pod kontrolou, dostali se do vedení a svého soupeře hodně zaskočili. V nastoleném trendu ale v dalších částech hry nevydrželi a inkasovali nakonec půl tuctu branek.

JIHLAVA – TŘEBÍČ 6:1

Kdo je favorit a kdo předpokládaný outsider? Tak se možná ptali diváci v ochozech Horáckého zimního stadionu v první třetině. Třebíč vyrukovala na Duklu s aktivním pohybem, větším důrazem před oběma brankami a svoji první příležitost dokázala proměnit ve vedoucí branku.

Dukla se probrala až díky zřejmě razantnímu zákroku trenérů o přestávce. A za necelých šest minut druhého dějství skóre otočila. Takřka výhradně se hrálo před Míčou, který nahradil indisponovaného Fialu, ale další branky do jeho sítě nepřibyly. Naopak v závěru druhé dvacetiminutovky unikl při vlastním oslabení Laš, ale jeho střelu Řehoř vyrazil.

„Dvě třetiny jsme předváděli docela obstojný výkon, byli jsme stále v kontaktu,“ věděl trenér hostí Roman Mejzlík, který označil za rozhodující právě Lašovo neproměněné sólo. „Ten nájezd rozhodl. Marek ho zakončil tak, jak to zakončil. I to vypovídá o pohodě, ve které se hráči momentálně nachází,“ krčil rameny Mejzlík.

V závěrečné třetině se nejprve hosté pokusili vyrovnat, získali dvě přesilové hry za sebou. Ty se navíc o patnáct sekund překrývaly, ale ani z výhody dvou mužů na ploše Třebíč nic nevytěžila. To byl další zlomový moment duelu. Přesilovku na druhé straně totiž využil Bakus a šest minut před koncem potrestala Jihlava výhodu dvou mužů na ledě dalším párem přesných zásahů. Ránu z milosti pak zemdleným Horákům udělil Bezděk.

„Konečný výsledek je pro Třebíč asi krutý, do třetího gólu to bylo celkem vyrovnané utkání,“ uvedl domácí asistent trenéra Patrik Augusta.

Jihlava tak vyhrála sedmý zápas v řadě a díky domácí porážce Chomutova se vrátila na první příčku tabulky. „Je teprve říjen, na naše postavení v tabulce se zatím koukat nebudu,“ usmíval se Augusta. Třebíč naopak už deset kol nezískala tři body a její věrní fanoušci v závěru derby intenzivně volali po změnách na lavičce.

Branky: 25. a 47. Bakus, 26. Zeman, 54. Hodek, 54. Staněk, 56. Bezděk – 3. Dočekal. Rozhodčí: Wagner – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. Diváci: 4132. Třetiny: 0:1, 2:0, 4:0. Jihlava: Řehoř - Suchý, Ficenc, Malena, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Kaláb - Hodek, Bakus, Čachotský - Padělek, Krupka, Pitule - Jeslínek, Bezděk, Škumát - Hollý, Mareš, Man – Zeman. Třebíč: Míča - Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Sedláček, Bulička - Burian, Dolníček, Laš - Okál, Nahodil, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Ostřížek.