První hokejová liga měla na programu další kolo. Zatímco Jihlava dokázala na domácím ledě uspět, porazila Znojmo 3:1. Třebíči se prodloužit vítěznou sérii nepovedlo, doma podlehla Táboru. Horácká Slavia sice v zápase vedla po první třetině 1:0, ale jihočeský tým dokázal v dalším průběhu skóre otočit. Třebíč navíc v závěru nevyužila přesilovku pět proti třem.

JIHLAVA – ZNOJMO 3:1

Jihlavané od úvodního buly naznačovali, kdo že je doma pánem. Hned v úvodní půlminutě si první pětka Dukly vypracovala dvě dobré příležitosti a i další útoky pokračovaly v dobývání hostující svatyně. Povedlo se jim to záhy, ve čtvrté minutě při hře čtyři na čtyři otevřel skóre Hodek. Znojmo rozehrálo útočný part až od druhé poloviny první třetiny, k čemuž mu pomohla přesilovka. Od té doby se hrál rychlý hokej nahoru dolů, ve kterém měli mírně navrch hosté díky účinnému presinku v útočném pásmu. Diváci se však další branky do první sirény nedočkali.

Druhou část začala Dukla přesilovkou, ale krátce po jejím skončení Beroun vyrovnal. Uspokojení hosté se znovu nechali zatlačit do defenzivy, ze které se snažili vyrážet do rychlých brejků, které však stejně jako dvě přesilovky nebyly produktivní. Naopak deset sekund po návratu z trestné lavice jihlavský kanonýr Bakus znovu převážil vedení na stranu domácích.

Třetí část se neslo ve znamení drtivé převahy hostů, kteří na dlouhé minuty zamkli Duklu do jejího obranného pásma. Řehoř v domácí brance však čaroval, především Podešvovu velešanci bravurně zlikvidoval lapačkou. Od padesáté minuty nápor Orlů slábl a necelé čtyři minuty před koncem jim peří zplihlo definitivně. To opět při hře čtyři na čtyři vstřelil rozhodující branku Bakus.

Branky a nahrávky: 4. Hodek (Ficenc, Bakus), 37. Bakus (Hodek, Čachotský), 57. Bakus (Suchý, Hodek) – 22. Beroun. Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 2227. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Suchý, Dobrovolný, Zelený, Staněk, Jaroš - Hodek, Bakus, Čachotský - Škumát, Zeman, Bezděk - Protasenja, Padělek, Krupka – Man, Hollý, Polcar - Pometlo.

TŘEBÍČ – TÁBOR 1:2

Hra se sice v úvodní dvacetiminutovce přelévala z jedné strany na druhou, ale příliš brankových situací tyto šance nenabídly. Domácí si po osmi minutách zahráli přesilovku, jenže mohli inkasovat z hole aktivního Špergera. Nestalo se. Nakonec Horácká Slavia udeřila až v plném počtu, Čech vystřelil přesně nad Čechovu vyrážečku. Další průběh první části přinesl opět boj s minimem šancí.

Druhá třetina nezačala pro domácí ideálně, už v 26. minutě se jihočeský tým radoval ze vstřelené branky, Mrkvička zakončil individuální akci vyrovnáním na 1:1. Horácká Slavia se sice snažila strhnout vedení na svou stranu, ale opět na začátku třetiny inkasovala. Ve 42. minutě Tábor výsledek otočil, když se prosadil Černý. Třebíčští hokejisté se mohutně snažili o vyrovnání, ale největší šanci měl táborský Padělek, ale trefil jen tyč Francouzovi branky. Obrovská šance na vyrovnání se vyskytla domácím v 56. minutě, kdy hráli minutovou přesilovku pět proti třem. I když měla Třebíč několik povedených střel, táborský brankář Čech se činil, navíc ve stoprocentní šanci selhal Ostřížek. Domácí se nedostali ani ke hře bez brankáře, protože poslední dvě minuty dohrávali v oslabení.

Branky a nahrávky: 11. Čech (Zahradník, Dočekal) - 26. Mrkvička (Černý), 42. Černý (Červený). Rozhodčí: Přikryl – Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 1470. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Třebíč: Francouz - Dudáš, Sláma, Bulička, Ostrčil, Hrbáček, R. Kadela - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Obdržálek, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Dočekal – Vítek.

KADAŇ – H. BROD 4:3

Hodně nepovedenou první třetinu odehráli havlíčkobrodští hokejisté v Kadani, inkasovali v ní totiž hned třikrát. V polovině utkání už svítil na ukazateli skóre dokonce stav 4:0 pro domácí. Rebelové však dvěma rychlými brankami, které od sebe dělilo jen padesát vteřin, duel ještě zdramatizovali.

Hostující hráči Havlíčkova Brodu se však ani za nepříznivého stavu nevzdali, v 51. minutě se dostali na Kadani na dostřel jediné branky. Třetina potrestal chybu domácího celku a od modré propálil kadaňského brankáře – 4:3. Rebelové sáhli v závěru ještě ke hře bez gólmana, ale skóre se už neměnilo. Domácí Balázs nastřelil pouze tyč opuštěné svatyně.

Branky a nahrávky: 7. Novák (Eiselt), 10. Klíma (Eiselt), 15. Bursík (Balázs, Schmidt), 30. Hlubuček (Boušek) - 30. Knotek (Pavlík), 31. Hlinka (Sedlák, Zohorna), 51. Třetina (Meidl, Rytnauer). Rozhodčí: Kubičík - Guth, Ritich. Vyloučení: 5:5, navíc Révay - Vošmik a Třetina všichni 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 1:2, 0:1. Havlíčkův Brod: Neruda - Šenkeřík, Morava, Sova, Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný - Meidl, Třetina, Rytnauer - Knotek, Hlinka, Ondráček - Sedlák, Zohorna, Zábranský - Hadrava, Stromko, Švaňhal.