EXTRALIGA JUNIORŮ

KOMETA BRNO - JIHLAVA 5:2

Hned ve 2. minutě vyšlo Kometě přečíslení, které neomylně zakončil Svatý. O chvíli později se prosadil zblízka Zemánek a v 7. minutě už vedli domácí o tři branky, když se před Rittichem nejlépe orientoval Káňa. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný, bez šťávy. Padla na nás deka, dostali jsme tři góly a to rozhodlo,“ říká trenér Dukly Petr Svoboda.

Jeho tým dal o sobě vědět o tři minuty později. To pálil Jaroš a šikovně tečoval Matějka – 1:3. „Ta hra se pak zlepšila,“ doplňuje kouč.

Jenže hosté se ze špatného nástupu nepoučili a začátek druhé třetiny také zaspali. Domácí z jihlavské lehkovážnosti vytěžili další dvě branky. Křivohlávkova individuální akce skončila přesnou střelou k tyči, Káňu nikdo nepokryl před Rittichem, který na dorážku brněnského forvarda nestačil.

„Kluci nedělají to, co po nich chceme. Aby, když už jsme v takovém srabu, hráli jednoduše a dělali ty základní věci,“ kroutí hlavou Svoboda.

Ve zbytku prostřední části se zrodilo několik velmi dobrých šancí na obou stranách, ale gólově se už nikdo neprosadil.

To se povedlo až ve 41. minutě jihlavskému Kuřítkovi, který potrestal chybu Baruse. Ovšem drama Kometa nepřipustila a tři body si pohlídala.

„Brno hrálo velice dobře. Dominovalo v útočné třetině, a my nebyli schopní domácí hráče odstavit od puku. Oni měli větší chuť,“ uzavírá Petr Svoboda.

Branky a nahrávky: 2. Svatý (Popolanský), 5. Zemánek (Svatý), 7. Káňa (Popolanský), 24. Křivohlávek, 25. Káňa (Popolanský) - 10. Matějka (Jaroš, Střecha), 41. Kuřítko (Kasalý). Rozhodčí: Mech - Bilík, Mlčoch. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2. Třetiny: 3:1, 2:0, 0:1. Dukla Jihlava: Rittich - Zadražil, Cirhan, Šťastný, Jaroš, Kolda, Martínek, Hlaveš, Dobrovolný - Matějka, Brychta, Prokš, Vysloužil, Zídek, Malec, Střecha, Polcar, Kuřítko, Mikeš, Kasalý, Pometlo.