Tři zápasy, tři body, pět vstřelených branek. Taková je bilance hokejistů Jihlavy z domácí minisérie. Hráči Dukly se perou s herní krizí, naštěstí jim nahrává klopýtání soupeřů a v tabulce se i tak drží na výborné třetí příčce.

To však nemůže zastřít matné výkony a především naprostou střeleckou impotenci týmu. Když v 58. minutě duelu s Pískem skóroval Oldřich Bakus, fanoušci jistě netušili, že se gólové radosti dočkají až v 57. minutě třetího domácího zápasu s Chrudimí.

A ani zásah mladíka Kucsery žádné nadšení do jihlavských řad nevnesl. Dukla prospala první třetinu a s outsiderem prohrávala 0:3. „V první třetině tam byla z našeho pohledu spousta nedůsledností a neochoty pracovat. Z toho pramenilo vedení soupeře,“ glosoval první dějství trenér Petr Vlk.

Ten v první přestávce bouřil v kabině, redukoval sestavu, vyměnil gólmany. „Trenér zařval, ale přes naši snahu už s tím nešlo nic udělat,“ krčil rameny vítkovický host Lukáš Kucsera.

Záhy rozhodnuto

Místo snahy o zvrat přišla v úvodu druhé třetiny další rána. Poprvé v sezoně nastoupivší Marek Benda inkasoval z první střely čtvrtou branku zápasu. „To byl můj smolný začátek, ale pak už jsem branku nedostal, takže jsem snad svoji roli zvládl,“ říkal po utkání Benda.

Hosté pod dojmem velkého náskoku trpělivě bránili, domácí se jen těžko prosazovali. A to přes to, že část zápasu odehrála Dukla pouze na dva útoky. „Provedli jsem redukci sestavy, protože někteří hráči si nezaslouží prostor na ledě. Trochu jsme se zvedli a místy jsme soupeře dostali pod tlak,“ vysvětlil Vlk.

V době, kdy se Jihlavě nedařilo skóre snížit, však sestavu opět „rozšířil“. „Nemělo cenu utahat naše klíčové hráče. Pro ostatní byl náš krok varováním,“ dodal trenér Jihlavy.

Alespoň čestného úspěchu se domácí dočkali až necelé čtyři minuty před koncem duelu. Na obrat už bylo pozdě. „Momentálně jsme úplně dole,“ připouští Benda. „Věřím však tomu, že jsme v kabině silný tým a zvedneme se. Jsme teď na nule a můžeme jít jenom nahoru.“

Kouč Vlk mohl částečně pochválit své svěřence za snahu v posledním dějství duelu. „Za třetí třetinu už nemohu hráčům nic vytknout, bojovali, snažili se, ale bohužel branky nepřišly a od toho se všechno odvíjí. Jestliže doma nedáme skoro šest třetin branku, je to špatné,“ uznal trenér.