EXTRALIGA ML. DOROSTU

JIHLAVA – Č. BUDĚJOVICE 1:5

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla, oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany a snažily se neudělat chybu. To se projevilo i na počtu gólových šancí. Tu největší měl v poslední minutě domácí forvard Michal Kašpar, ale bohužel nedostal puk do odkryté branky. Domácí se přesto do vedení dostali, když se prosadil ve 24. minutě obránce Vladimír Port.

Jenže radost jihlavských dorostenců měla jepičí život. Už po několika sekundách se dostal k puku Prokeš a vyrovnal na 1:1. Jihočeši se za další čtyři minuty dostali do vedení, to si šikovněji počínali při hře čtyři na čtyři. Šťastným střelcem byl Ťoupal, když překvapil gólmana Vacka.

„Dvě třetiny jsme hráli velmi slušně. Bohužel soupeř dal tři góly, my jen jeden. Navíc nás tentokrát nepodržel gólman, dvě branky jdou na jeho účet,“ nechal se slyšet smutný trenér Dukly Jiří Jungwirth a dodal: „Za první dvě třetiny si kluci zaslouží pochvalu.“

Ve třetím dějství už hosté kontrolovali vývoj zápasu a přidali ještě dva zásahy do černého. Na konečných 1:5 zvyšovali v rychlém sledu Pašek a Ruda. Dukle ke korekci výsledku nepomohla ani přesilovka pět na tři v závěrečné minutě.

Branky a nahrávky: 24. Port (Kašpar) - 24. Prokeš (Ruda, Žáček), 28. Piegl (Prokeš), 36. Ťoupal (Piegl), 47. Pašek (Prokeš, Ruda), 50. Ruda (Ťoupal). Rozhodčí: Doležal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 63. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:2.

Dukla Jihlava: Vacek - Brussmann, Port, Čermák, Szathmáry, Půža - Hubert, Severa, Kašpar, Beran, Kutlák, Anděl, Mahút, Bambula, Klaus, D. Dvořák.