Dukla zabrala proti Kadani až v poslední třetině

Vysočina -Havlíčkobrodský Rebelové dostali sedmičku v Chomutově, Horácká Slavia Třebíč podlehla rivalovi ze Znojma o jedinou branku.

16.12.2010

Zápas Jihlava – Kadaň byl po dvou třetinách 1:1, domácí Dukla rozhodla o svém vítězství třemi brankami až v závěrečné třetině.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Boj o elitní osmičku v první hokejové lize pořadně přitvrzuje. V důležitém zápase na ledě Znojmo bohužel neuspěla Třebíč, která na ledě Orlů prohrála 3:2. Jihlavská Dukla hrála s Kadaní dlouho vyrovnaně, o vítězství rozhodla až v poslední části. Třetí zástupce Vysočiny v první lize, Havlíčkův Brod, si odvezl debakl z Chomutova 7:1.

JIHLAVA – KADAŇ 4:1

Netradičně spora zaplněné ochozy Horáckého zimního stadionu sledovali od úvodních sekund drtivou převahu domácích. Ti přes stále prořídlou sestavu, marodku navíc ještě čerstvě rozšířil nemocný Hodek, zamkli hosty před Hyláka a neustále dotírali na jejich svatyni.

Přišla však první útočná akce Kadaně, zmatky v domácí obraně a skóre se měnilo paradoxně na druhé straně. Zcela nekrytý Eiselt měl před prázdnou jihlavskou brankou snadnou úlohu.

Na domácí hole se pak vloudila nervozita, která plodila řadu nepřesností. Kadaň nic nevymýšlela, jednoduše odpalovala puky pryč ze svého pásma, ale každou příležitost k rychlému brejku se přitom snažila využít k bleskovému kontru.

Vyrovnání Dukly přišlo až těsně před koncem druhé části hry, kdy v přesilovce dostrkal kotouč za Hyláka Čachotský. Úvodní branka červenožluté nakopla a ve třetím dějství se měl Hylák co otáčet, aby držel hostům šanci na dobrý výsledek.

Několikrát puk doslova poskakoval po brankové čáře, ale za ní se mu moc nechtělo. Až v 53. minut po akci Pituleho dorážel přesně Krupka – 2:1.

Severočeši rázem ožili a následnou dvouminutovku domácí pořádně přidusili. V jihlavské brance se ale svému protějšku beze zbytku vyrovnával Řehoř a Dukle vydřené vedení pohlídal. Tříbodový zisk pak v závěru stvrdili ještě Bezděk a Dobrovolný.

Branky a nahrávky: 39. Čachotský (Bezděk, Bakus), 53. Krupka (Pitule), 57. Bezděk (Bakus), 60. Dobrovolný (Krupka) – 7. Eiselt (Novák, Charousek). Rozhodčí: Vampola – Klein, Skopal. Vyloučení: 2:6, navíc Novák (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 986. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0.

Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Malena, Zelený, Dobrovolný - Bezděk, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Kucsera - Škumát, Maliník, Krupka – Protasenja, Zeman, Hollý - Man.

ZNOJMO – TŘEBÍČ 3:2

Branky a nahrávky: 13. Trojan (Lattner, Kolafa), 23. Havlík (Kolafa, Plášek), 28. Beroun (Hrňa) - 12. Obdržálek (Nahodil), 27. Obdržálek (Nahodil, Burian). Rozhodčí: Horák - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0.

Třebíč: Francouz - Sláma, R. Kadela, Ostrčil, Dudáš, Malinský, Bulička, Dóczy, Kania - Vondráček, Dolníček, Okál, Nahodil, E. Kadela, Zahradník, Čech, Laš, Ostřížek, Burian, Obdržálek, Přibyl.

CHOMUTOV – H. BROD 7:1

Branky a nahrávky: 6. Chlouba (Mudroch), 12. Seman (Kraft), 17. Kuběna (Prošek), 23. Sikora (Kántor), 40. Kraft (Kuběna, Kántor), 46. Radulay (Kántor), 49. Kůs (Mudroch) - 31. Třetina (Němec). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Třetiny: 3:0, 2:1, 2:0.

Havlíčkův Brod: Suchan (21. Neruda) – Morava, Sova, Pavlík, Kempný, Roth, Vošmik, Soldán, Zítka – Němec, Třetina, Meidl, Zohorna, Knotek, Sedlák, Fiedler, Stromko, Švaňhal, Zábranský.

Jihlavská galerie připravuje na čtvrtek rovnou tři vernisáže

Jihlava – Vernisáže hned tří výstav připravují na čtvrtek 23. listopadu v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě.

OBRAZEM: Litvínov pokračuje ve vítězné sérii, Jihlava se opět trápila

Jihlava, Litvínov – V nepříliš radostné situaci se začínají ocitat hokejisté Jihlavy. V rámci 23. kola extraligy se představila na ledě lepšícího se Litvínova a boj o šest bodů nezvládla. Už pošesté v této sezoně nedokázala za brankářem soupeře rozvlnit síť. To na Severočechy zapůsobila reprezentační přestávka jako živá voda. Po ní totiž porazili doma Mladou Boleslav 6:3, v pátek vyhráli 3:1 derby v Chomutově a včera oplatili Dukle porážku z první čtvrtiny základní části.

OBRAZEM: Řidiče prověřilo první vydatné sněžení, chumelit bude i v pondělí

Vysočina – První vydatné sněžení zimy 2017/2018 prověřilo řidiče na Žďársku v neděli 19. listopadu. Na silnicích od rána ležela několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Všechny hlavní tahy ale zůstaly sjízdné. Policisté v Kraji Vysočina řešili několik drobných nehod.

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Jihlava - Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989.