Ačkoliv je derby mezi prvoligovými hokejisty Jihlavy a Havlíčkova Brodu ostře sledované, dnes možná bude více upřena pozornost na zápasy týmů bojujících o postup mezi elitní osmičku. Právě o postup mezi nejlepších osm týmů bojuje i třetí regionální zástupce – Třebíč. Ta dnes zajíždí na led Benátek. A ani v případě výhry nemusí mezi první osmičku proklouznout, musí totiž ještě spoléhat na zaváhání zbylých konkurentů.

„Určitě budeme chtít zápas vyhrát, protože i když nepostoupíme do první osmičky, tak body budou pro nás důležité. Sezona totiž nekončí a my budeme stále bojovat o postup do play off. Průběžné výsledky asi příliš řešit nebudeme, chceme se soustředit sami na sebe. Musíme nejdříve vyhrát my a poté budeme řešit vše ostatní. Ale na rovinu, příliš nevěřím, že by Znojmo doma neuspělo. Zvláště po výsledku v Havlíčkově Brodě,“ nechal se slyšet útočník Třebíče David Dolníček.

4 132 návštěvníků je aktuální divácký rekord první ligy. Bude v dnešním derby mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem překonán?

Dnes by se na Horáckém zimním stadionu mohla odehrát vcelku i pěkná podívaná, ani jeden z týmů nemusí být svázán nejistotou, protože oba celky si s předstihem zajistily účast mezi nejlepší osmičkou, a tím pádem i postup do vyřazovacích bojů. „Je to derby. Určitě to bude vyhrocené, ale určitě ne tolik, jako kdyby to bylo například v play off. Jihlava i my si budeme chtít zahrát hokej, proto očekávám, že to bude hodně ofenzivní zápas a padne hodně branek,“ předpovídá trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Pro fanoušky obou táborů jsou určitě derby zápasy lákadlem číslo jedna, pro hráče je to ovšem jen další zápas v řadě. „Je to zápas jako každý jiný, zvláštní je to jen v tom, že je to derby. Proto je to i více vyhecované. Na druhou stranu diváci vždy vytvoří super atmosféru,“ uvedl na webu Dukly kapitán Jihlavanů Oldřich Bakus.