Jako den a noc se lišila dvě poslední vystoupení jihlavské Dukly na domácím ledě. Minulou středu smetla Chomutov, v pondělí se trápila a zaslouženě padla se Znojmem.

Krize jihlavských hokejistů z listopadu a začátku prosince se zdála být na konci základní části soutěže zažehnána. Dukla vyhrála tři ze čtyřech posledních zápasů. Opak je ale pravdou.

V nadstavbě se zatím stále třetímu týmu tabulky znovu vůbec nedaří. Prohrál už čtvrté z dosavadních pěti utkání a protivníci se začínají nebezpečně přibližovat. Kromě výsledkových nezdarů byla navíc při posledním utkání Dukly se Znojmem patrná i herní křeč. „Z našeho pohledu to bylo špatné utkání,“ netajil po utkání trenér Petr Vlk.

Podle kouče se hráči nechtěli se soupeřem sportovně poprat. „Chyběl nám pohyb a vůbec nasazení jako takové. Navíc při hře s kotoučem bylo všechno obráceně. S takovýmhle výkonem můžeme těžko vyhrávat,“ uznal Vlk.

Hokejistům Dukly nevycházelo v utkání vůbec nic, využít ve svůj prospěch nedokázali sérii tří přesilovek za sebou ve druhé části hry ani fakt, že dvakrát v utkání vedli. „Je to o pohodě, ve které nyní nejsme. V poslední době se nám nedaří, s výjimkou utkání s Chomutovem, které nám opravdu vyšlo. A předváděná hra při přesilovkách s tím pochopitelně souvisí.“

Při pohledu na výkon hokejistů ve žlutočerveném se nechce věřit, že by hráči zapomněli bruslit, bojovat, přihrávat si. Co se tedy děje? „Nějaký problém tam určitě je,“ potvrzuje trenér Vlk. „To si ale probereme v šatně s kolegou,“ nechce být konkrétnější. Už dříve však kouč kritizoval některé hráče, že neodevzdávají při hře své maximum.

Potenciál v kádru Dukla má. Hráči jej naznačili právě před týdnem, když s lehkostí zdolali nadupaný Chomutov. O pár dní později naprosto vybouchli se Znojmem. „Je pravda, že to byly dva naprosto rozdílné výkony, a to je špatně. V tak krátké časově době předvést svatbu i pohřeb, jak říkával trenér Neveselý, to prostě není možné,“ čílí se Vlk, který popírá, že by se tým v rámci skupiny „o nic“ už chystal na vyvrcholení soutěže – play off.

„My se chceme hlavně udržet v první čtyřce tabulky, abychom se vyhnuli předkolu a ušetřili nějaké síly,“ připomíná druhý postupný cíl pro sezonu kouč. „Po takovém utkání je to ale všechno hrozně daleko. Musíme se především soustředit na nejbližší utkání, play off je ještě někde v nedohlednu.“

Už dnes čeká Duklu důležitý domácí zápas proti Hradci Králové. V něm bude v přímém souboji hájit svoji třetí příčku. Udrží ji?