K výhře významnou měrou přispěl brankář Marek Benda, který vychytal první čisté konto v soutěži.

A nebylo to nijak jednoduché. Beroun vstoupil do utkání zhurta. „V první a v úvodu druhé třetiny měl Beroun nějaké šance,“ popsal průběh utkání jihlavský brankář, který podle zápisu čelil téměř čtyřiceti střelám. „Hráli přesilovku pět na tři, dostali se do několika šancí, jednoduché to nebylo. Nadřel jsem se na to,“ směje se Benda, kterého v jednom případě zastoupila i branková tyč.

Úder v půlce

Na první branku zápasu se čekalo až do třicáté minuty. Maliníkovu vyraženou střelu uklidil do sítě Škumát.

A těsně před koncem druhého dějství bylo prakticky rozhodnuto. Smrtící první letka Dukly zvýšila v přesilovce na 2:0.

Ve třetí třetině brzy Čachotský upravil na 3:0 a na ledě bylo už jen jedno mužstvo. Náskok mohl ještě vyšperkovat Jeslínek, jeho trestné střílení ale domácí gólman vychytal.

Výhra na ledě v poslední době tápajícího Berouna byla pro Jihlavany velice důležitá. Udrželi své postavení v tabulce a navýšili náskok na pátou příčku. Nyní ale čeká hráče Dukly těžší variantu losu.

„V téhle skupině jsou ale všechny zápasy náročné,“ nespekuluje nad dalším programem Benda. „Hrajeme v těžší skupině a každá výhra v ní je hodně ceněná. To, že jsme teď třikrát vyhráli, je naše výborná vizitka.“

Jihlavané tak nejspíš definitivně zažehnali krizi z přelomu roku a vrátili se k podzimním výkonům. Pohoda se přenesla i na Marka. „Dosáhl jsem své první nuly v Dukle i v první lize vůbec. Jsem moc rád, že mi kluci pomohli k jejímu dosažení,“ neskrýval radost Benda, který už ale obrací pozornost na další zápas. „Doufám, že Brod doma porazíme!“