V pátečním utkání v Mladé Boleslavi se starší dorostenci Dukly gólově neprosadili, a tak domácím hokejistům stačily k výhře dvě branky. Reputaci si tým z Vysočiny napravil v Liberci, kde odehrál famózně poslední část, v níž čtyřmi zásahy zadělal na vítězství 5:4 a do extraligové tabulky nadstavbové skupiny B si připsal cennou výhru.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

ML. BOLESLAV - JIHLAVA 2:0

Hosté si od začátku vytvořili mírnou převahu, z níž pramenily boleslavské fauly. A přestože Dukla dokázala v početní výhodě svého soupeře zamknout před brankou, gólově se prosadit nedokázala. V obrovské šanci se tak ocitl jako první domácí Štěpánek, který ale nevyzrál na skvělého Krejčíka.

Do prostřední dvacetiminutovky Jihlava vlétla jak uragán, měla tlak a šance, domácí se pouze bránili. Ale nutno dodat, že úspěšně a hlavně s přispěním skvělého gólmana Sejpala. A navíc ve 34. minutě podnikli útočnou akci, která slavila úspěch. Na ránu Kurky byl hostujícího gólman krátký.

A protože marné dobývání boleslavské branky nebralo konce ani v poslední třetině, zrodila se celkem překvapivá výhra domácích 2:0. Ti pojistili zisk cenných bodů ve 49. minutě, kdy se až napotřetí prosadil nikým nehlídaný Protivný.

„My jsme byli aktivnější, soupeře jsme tlačili, a já klukům v tomto směru nemůžu nic vytknout,“ hodnotí kouč Dukly Luboš Sláma. „Kromě koncovky to bylo dobré. Nás prostě vychytal gólman, který jak se říká, chytal jako Bůh, a Boleslav může poděkovat hlavně jemu, že vyhrála,“ doplňuje.

Branky a nahrávky: 34. Kurka (Bičiště, Štěpánek), 49. Protivný (Kalfiřt). Rozhodčí: Hladík - Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Dukla Jihlava: Krejčík - Peroutka, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Čurilla, Hošek, Szathmáry - Brabec, Štěpán, Střecha, Gregar, Vantuch, Vlček, Kovářů, Mandát, Lupač, Štěrba, Březka, Vítek.

LIBEREC - JIHLAVA 4:5

Dukle se povedl vstup do utkání - v 6. minutě přesně zacílil Gregar. Liberec ale záhy srovnal a do konce třetiny skóre otočil. „Začali jsme dobře, ale pak dal Liberec šťastný gól, a ještě využil přesilovku pět na tři, což podle mě rozhodčí špatně vyhodnotil, a nás to trochu zabrzdilo,“ říká trenér Sláma.

Druhá část sice znovu nabídla jihlavskou převahu, ale opět ji gólově okořenil Liberec. A to hned dvakrát. „My jsme hráli dobře, byli lepší a tlačili se do útoku. Bohužel jsme v obraně udělali několik chyb a domácí je dokázali potrestat,“ nastiňuje jihlavský kouč.

Hosté vstupovali do třetí části s tříbrankovým mankem a jen malou šancí na úspěch. Tu trochu oživil ve 44. minutě Střecha, který snížil na 2:4. „Podařil se nám dát z úhlu takový laciný gól, a jejich gólman, který do té doby chytal výborně, se pak úplně sesypal,“ nastiňuje Sláma možná zlomový okamžik zápasu.

To byla voda na jihlavský mlýn. O tři minuty později snížil na rozdíl jediné branky Dobrovolný, po chvíli vyrovnal Brabec a famózní obrat dokonal pátým úspěchem Gregar.

Dukla pak těsné vedení ubránila i přes velkou snahu Liberce dovést zápas do prodloužení. „Hráli jsme v oslabení čtyři proti šesti, ale kluci to odehráli dobře a vedení udrželi,“ těší kouče Dukly. „Všem hráčům musím poděkovat, protože to nezabalili a odvedli skvělou práci a ještě to dokázali otočit,“ dodává Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 8. Simandl (Žďárský), 11. Kouba (Jandejsek), 27. Procházka (Klíma), 39. Langhammer (Mikyska) - 6. Gregar (Tobola), 44. Střecha (Brabec), 47. Dobrovolný (Tobola, Vantuch), 52. Brabec (Peroutka, Střecha), 55. Gregar (Brabec, Kříž). Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:3. Diváci: 95. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:4. Dukla Jihlava: Krejčík - Zadražil, Kovářů, Čurilla, Čermák, Gregar, Kříž, Štěpán, Vítek, Dobrovolný, Štěrba, Vlček, Březka, Mandát, Hošek, Peroutka, Brabec, Tobola, Vantuch, Střecha.