Teď však přijde ta těžší část nadstavby. Duklu totiž čeká severočeský dvojblok, ve středu výlet do Chomutova, v neděli bude hostit prvoligového lídra z Ústí nad Labem.

„Nečeká nás nic jednoduchého, ale vyhráli jsme čtyřikrát v řadě, takže se není čeho bát. Vůbec nevadí, že budeme hrát s Chomutovem a Ústím,“ tvrdí Benda a dodává: „Kluci teď perfektně brání a pomáhají mi tak hodně.“

Benda přiznal, že momentálně prožívá nejvydařenější část kariéry. „Mám strašně velké sebevědomí. Na led jdu prostě s pocitem, že všechno pochytám.“

To Aleš Padělek volil jiná slova. „Chomutov a Ústí? To jsou určitě kvalitní soupeři, ale ostatně to jsou všechny týmy, které se dostaly do osmičky,“ zahrál si na diplomata.

Potom už poukázal na fakt, že s Chomutovem se Dukle dlouhodobě nedaří. Zvláště na ledě soupeře. „Obvykle si tam jedeme pro porážku. Třeba se to tentokrát změní. Anebo klidně ne. Lepší to bude, když si tu výhru schováme na později,“ přeje si.

Pokud by totiž šlo všechno podle narýsovaných předpokladů a oba favorité by se ve čtvrtfinále prosadili, s velkou pravděpodobností by na sebe právě Dukla a Chomutov narazili právě v semifinále.