EXTRALIGA ST. DOROSTU

JIHLAVA - KARLOVY VARY 3:2sn

Na Dukle bylo od úvodu patrné, že se chce proti vedoucímu týmu tabulky vytáhnout. Domácí mladíci byli aktivní, doráželi na hostující svatyni, kterou poprvé dobyl v 8. minutě Vlček. Rauscher byl na jeho pokus krátký a Dukla vedla. „My jsme byli v první třetině trošku lepší,“ komentuje trenér Luboš Sláma.

Jenže Karlovy Vary hned za dvě minuty potvrdily své kvality. Kubáč našel skulinku mezi Krejčíkovými betony a bylo to 1:1.

A v prostřední třetině dokonali hostující hráči obrat. Po několika neproměněných šancích a Zadražilově nastřelené tyčce se opřel do puku Tomeček a jihlavskému gólmanovi zahrál znovu „na housle“. „Oni výborně bruslili a my dostali takový nešťastný gól,“ doplňuje kouč.

Jeho tým nastoupil do poslední dvacetiminutovky s odhodláním vyrovnat. A to se povedlo ve 49. minutě Peroutkovi, který využil přesilovou hru. Zbytek zápasu okořenilo ještě několik slibných situací, ale skóre se už nezměnilo.

Vítěze neurčilo ani prodloužení, a tak nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých se postaral o bonusový bod pro Duklu Tobola. „Byl to vyrovnaný zápas a my měli nakonec více štěstí a ten bolusový bod urvali z nájezdů. Pro nás je to velice cenné vítězství,“ dodává Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 8. Čermák (Vlček), 49. Peroutka (Brabec, Střecha), rozhodující nájezd Tobola - 10. Kubáč (Bečka), 34. Tomeček. Rozhodčí: Čech - Reich, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 1:0. Dukla Jihlava: Krejčík - Peroutka, Kříž, Tobola, Čermák, Čurilla, Zadražil V., Hošek - Březka, Brabec, Střecha - Gregar, Vlček, Vantuch - Kovářů, Mandát, Svobodník - Štěrba, Vítek.

JIHLAVA - ÚSTÍ N. L. 6:1

Do zápasu s posledním celkem tabulky nevstoupila Dukla nijak zvlášť dobře. „S první třetinou jsem nebyl spokojený,“ zlobil se trenér Luboš Sláma, jehož tým utekl soupeři jen o jednu branku. A to díky Gregarovi, který udeřil ve chvíli, kdy rozhodčí signalizoval vyloučení jednoho z hostujících hráčů.

Větší převahu začala mít Jihlava až od druhého dějství, a nejen optickou, ale i ve skóre. Ve 32. minutě využil přesilovou hru tvrdou ránou od modré Tobola. Těsně před pauzou pak zvýšil na 3:0 Vantuch.

Poslední třetinu, kromě 46. minuty, kdy snížil hostující Rosa, jednoznačně ovládla Dukla. Převahu přetavil s trochou štěstí ve čtvrtý gól Brabec, který o dvě a půl minuty později zvýšil už na 5:1. Famózní šestiminutovou pasáž uzavřel Vantuch, který využil v oslabení zaváhání ústeckých zadáků a nekompromisně zacílil.

„Kluci to nakonec zvládli a ve třetí třetině to tam začalo padat. Myslím, že soupeř odešel trochu i fyzicky,“ říká jihlavský trenér, kterého jednoznačná výhra potěšila. „To byla pro nás povinnost, získat body. Ale jsem rád, že se to povedlo, a stále věřím tomu, že ten mančaft má sílu na to, aby se dostal do play off,“ uzavírá Sláma.

Branky a nahrávky: 19. Gregar (Vlček, Vantuch), 32. Tobola (Zadražil, Gregar), 40. Vantuch (Gregar, Vlček), 47. Brabec (Březka, Vítek), 49. Brabec (Březka, Vítek), 52. Vantuch (Brabec) - 46. Rosa (Hynek). Rozhodčí: Kukeně - Jeletz, Kotlík. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Dukla Jihlava: Hlávka - Peroutka, Kříž, Tobola, Szathmáry, Zadražil, Čurilla - Brabec, Střecha, Březka - Gregar, Vlček, Vantuch - Kovářů, Mandát Svobodník - Štěrba, Vítek.