Pondělní 48. kolo hokejové extraligy juniorů mezi jihlavskou Duklou a libereckými Tygry vítěze po šedesáti minutách nenašlo. Šťastnější byl nakonec domácí tým.

EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – LIBEREC 3:2p

Do zápasu se vstoupilo divoce, šance měly oba týmy, ale skórovat se dlouhou dobu nikomu nepovedlo. Nejblíže ke gólu měl domácí Kuřítko, kterému překazil radost na poslední chvíli pohotový bek Liberce. Jihlavský forvard se ale do konce třetiny přece jen dočkal a využitou přesilovkou poslal Duklu do vedení.

První přestávka pomohla více hostům, kteří do druhé třetiny vstoupili mnohem aktivněji, dostali domácí hráče pod tlak a z toho také pramenilo vyrovnání. Ve 36. minutě se opřel do puku Bittner a Jíra se natahoval marně.

I vstup do poslední třetiny vyšel Liberci. Hned ve 41. minutě napálil puk do tyče Miškovský a se štěstím, a hlavně přispěním jihlavského gólmana, od kterého se odrazil do branky, dokonal obrat.

Dukla reagovala celkem rychle. Kuřítko neotálel se střelou, která proklouzla pod libereckým gólmanem až za brankovou čáru.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém udělal vítěznou tečku domácí Mikeš, jehož tým nejdříve přežil přesilovku, a pak v početní výhodě udeřil.

„První třetina byla z obou stran ve svižném tempu, hrál se pěkný hokej. V té druhé nás soupeř začal napadat a výsledek otočil. Ale třetí už byla lepší, vyrovnali jsme a v prodloužení se skvěle ubránilo oslabení a v přesilovce jsme naopak rozhodli. Se dvěma body jsme spokojení,“ hodnotí asistent trenéra Pavel Zmrhal.

Branky a nahrávky: 16. Kuřítko (Kolda, Prokš), 47. Kuřítko (Prokš, Mikeš), 64. Mikeš (Kolda, Kuřítko) - 36. Bittner (Mulač), 41. Miškovský (Kedršt, Plutnar). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 1:0. Dukla Jihlava: Jíra - Hlaveš, Šťastný, Randa, Martínek, Kolda, Tobola - Pěška, Matějka, Brychta - Malec, Zídek, Brabec - Prokš, Mikeš, Kuřítko.