Včerejší utkání juniorské extraligy a nadstavbové skupiny B se jihlavským hokejistům nepovedlo. Na domácím ledě hráli proti Litvínovu druhé housle. Hosté si tak bez menších potíží připsali všechny tři body.

EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – LITVÍNOV 1:6

Hosté první třetinu ovládli a naplňovat tříbodové sny začali po parádní trefě Kafana, který zamířil pod horní tyčku a nedal Šťastnému žádnou šanci. Po chvíli vyzrál na jihlavského gólmana střelou mezi nohy Hora a převahu korunoval třetí litvínovskou trefou Písařík.

„Kupily jsme tam strašné chyby a u třetí branky si vybral slabší chvilku gólman, který v oslabení neudržel lehký puk a hosté z dorážky skórovali,“ nastiňuje trenér Dukly Petr Svoboda.

Změnu nepřinesla ani pauza. Dukla tahala za kratší konec, hosté lépe bruslili, dobře napadali a byli pokaždé o krok vpřed. A to se také projevilo na skóre, když se z dorážky prosadil Račuk, a na 5:0 určil stav po dvou třetinách Písařík. „Byli jsme nedůslední a málo agresivní, nepokrývali jsme dorážky,“ čertí se kouč domácích hokejistů.

Dukla zaznamenala alespoň čestný úspěch v posledním dějství. To Prokš šikovně vyhmátl rozehrávku a Nechvátal na jeho zakončení recept nenašel. Ovšem tečku za včerejším zápasem udělali hosté. Jmenovitě Smolka, který poslal puk nad rameno Šťastného.

„Litvínov byl lepší, dominoval ve hře jeden na jednoho a my s tím měli strašné problémy. Oni to dělali v rychlosti a my nestíhali. Měli tam zkušenější hráče a my jsme dali prostor mladým, ale to nás neomlouvá,“ říká Petr Svoboda a dodává „Škoda je, že jsme nevyužili těch pár šancí, aby ten výsledek byl příznivější.“

Branky a nahrávky: 56. Prokš - 10. Kafan (Zdeněk), 12. Hora (Kafan), 18. Písařík (Zavřel), 31. Račuk (Písařík, Jurčík), 34. Jurčík (Račuk), 58. Smolka (Kasal, Eminger). Rozhodčí: Čech - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6. Třetiny: 0:3, 0:2, 1:1. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný - Hlaveš, Peroutka, Jaroslav Šťastný, Kolda, Cirhan, Tobola - Polcar, Mikeš, Kasalý - Prokš, Zídek, Adam - Malec, Brabec, Štěpán - Lupač, Gregar, Vlček. Litvínov: Nechvátal - Hora, Havelka, Kasal, Eminger, Čejka, Kousalík - Zilcher, Smolka, Matai - Zavřel, Švarc, Kafan - Jurčík, Písařík, Račuk - Zdeněk, Procházka, Ejem.