S Jihlavou prohrávalo už 0:2 na zápasy, precizní defenzivní výkon a výhra 1:0 v domácím prostředí však odehnal chmurné myšlenky na konec sezony.

Hostan arena viděla v úterý jedinou branku. O snížení stavu série rozhodl bombou od modré Antonín Bořuta po přihrávce Jana Lattnera. V tu dobu hrál tým z Vysočiny ve čtyřech. „Když jsem do Znojma jel, ani jsem neměl registračku. Musela za mnou přijet autobusem. Při brance jsem puk prostě napálil, Richard Jarůšek tam clonil a bylo to,“ smál se po utkání šťastný střelec, kterého mají Orli půjčeného ze Zlína.

Nečistý zápas

Hokejové krásy zápas nadělil asi tolik, co branek. První třetinu kazila častá vyloučení na obou stranách a ani o jednom ze soupeřů se nedalo říct, že by měl k vítězství blíž.

Stejný popis platí i pro prostřední část hry. Trestů ubylo, šancí nepřibylo.

„První dvě třetiny to z naší strany nebylo ono. Jak jsme bojovali ve třetí, tak si představuju hru v play off. Myslím si, že jsme chtěli to vítězství více a zasloužili jsme si ho,“ chválil své hráče trenér vítězů Karel Soudek.

Až když časomíra ukousla padesát šest vteřin ze závěrečné části, radovali se Znojemští. Jedinkrát, ale stačilo to. „Z naší strany nešlo o úplně nepovedený zápas, ale doplatili jsem na častá vyloučení. Znojmo hraje své přesilovky velmi dobře,“ uznal jihlavský trenér Petr Vlk.

Bašta gólmanů

Jihomoravské město se v současnosti může chlubit nejlepšími brankáři, kteří brázdí české hokejové stadiony. Extraligovým číslům vévodící Luboš Horčička si za Orly už v této sezoně za Znojmo nezachytá, v klubu to ale vadí málokomu. Když mají Ondřeje Kacetla. „Ondra nás podržel, zápas se mu povedl,“ chválil mladého brankáře znojemský Soudek.

Dvacetiletý mladík deptal v předkole vyřazovací části hokejisty Benátek, doma proti Jihlavě se znovu předvedl v celé parádě a bylo z toho čisté konto. Ve vyřazovacích bojích jeho první.

Šanci o zopakování podobného kousku měl Kacetl včera večer, kdy se hrálo čtvrté utkání série.