Během 84 vteřin vstřelili čtyři branky, které jim zajistily výhru. Duo Mandát¨, Kovářů nasbíralo v zápase osm kanadských bodů.

EXTRALIGA ST. DOROSTU 42. KOLO

LETŇANY – DUKLA JIHLAVA 5:8

Domácím hokejistům chyběla pouhá půlminuta a už vedli 1:0, kdy se prosadil Jiří Vala. Od té doby se hra uklidnila a další branky se na stadionu dočkali až v 16. minutě, kdy se po přihrávce Ondřeje Kovářů trefil Petr Čurilla.

Druhá třetina začala lépe pro hokejisty Jihlavy, kterým se podařilo strhnout stav na svoji stranu. Ve 28. minutě se trefil Ondřej Svobodník. Letci však dokázali během necelých tří minut srovnat a po další minutě znovu vedli.

To však přišel závěr druhého dějství a jihlavští hokejisté rozpoutali naprostý uragán. V čase 38:03 srovnává kapitán Jan Štěpán. Za devět vteřin přidává branku Jan Mandát a upravuje tak stav na 3:4. Do dvoubrankového vedení posílá Jihlavu v čase 38:39 Ondřej Kovářů, a aby toho nebylo málo, tak za 48 vteřin se do tabulky střelců zapíše Marek Lupač. Lepší závěr druhé třetiny si svěřenci trenéra Slámy nemohli přát.

Začala třetí třetina a střeleckou formu potvrdil obránce Hynek Tobola, který zvýšil na 7:3 pro Duklu. V tomto okamžiku již bylo po zápase. Domácí hokejisté odpadli. Přesto dostali dvě možnosti, které ve 44. a 58. minutě využil domácí Vrána. Minutu před koncem ještě uzavřel skóre jihlavský Jan Mandát a bylo hotovo. Hokejisté Jihlavy si odvezli z Prahy důležité body.

Hodnocení trenéra Luboše Slámy: „My jsme jeli do Prahy s tím, že chceme zvítězit. Klukům se nepodařil vstup do zápasu a ten byl rychlou brankou potrestán. Poté jsme dokázali otočit stav, bohužel soupeř nás přehrál a vedení stáhli na svojí stranu. Určitě mne potěšil závěr druhé třetiny, kdy jsme vstřelili již zmiňované čtyři branky.

Utkání bylo pro diváka určitě kvalitní, těší mě, že jsme dokázali vstřelit osm branek, ale mrzí mě, že jsme jich pět inkasovali. Z tohoto hlediska jsem nespokojen.

Ovšem cíl zvítězit kluci splnili, odvezli jsme si tři body a toho si vážím. Celkové utkání asi porovnávat s jinými zápasy nejde, protože se každý duel vyvíjí jinak a má jiný průběh.“

Branky a nahrávky: 1. Vala (Čeček, Všetečka), 30. Vala (Vrána, Chvátal), 31. Kaplan (Kautský, Bacovský), 44. Vrána (Uhlíř), 58. Vrána - 16. Čurilla (Kovářů), 28. Svobodník (Březka), 39. Štěpán (Střecha, Brabec), 39. Mandát (Lupač, Dobrovolný), 39. Kovářů (Mandát, Dobrovolný), 40. Lupač (Kovářů, Mandát), 43. Tobola (Střecha, Brabec), 59. Mandát (Kovářů). Rozhodčí: Hornáček - Frodl, Špůr. Diváci: 99. Třetiny: 1:1, 2:5, 2:2. Letci Letňany: Horák (41. Havlín) - Čeček, Kautský, Kraus, Rittig, Uhlíř, Všetečka, Bacovský, Chvátal, Kaplan, Krátoška, Minčev, Neuman, Vala, Vrána. Dukla Jihlava: Krejčík (43. Hlávka) - Dobrovolný, Čurilla, Kříž, Peroutka, Tobola, Vítek, Hošek - Střecha, Štěpán, Březka - Lupač, Mandát, Kovářů - Brabec, Vantuch, Vlček - Svobodník, Gregar.