A po pondělní výhře 4:1 na ledě Znojma se semifinálový sen proměnil ve skutečnost.

V závěrečném zápase dosud defenzivně laděné série začal měnit „zvyklosti“ ve 13. minutě úspěšně zakončenou individuální akcí Maliník. Gól mrzel domácího fantoma v brance Kacetla jen minutu, poté nadvakrát překonal Řehoře Trojan a vyrovnal. Na poměry posledních duelů těchto soupeřů to byly doslova nevídané brankové hody. „Soupeř už takto důležitých zápasů odehrál celou řádku. Hráli jsme to, co je v našich silách,“ vysvětloval domácí kouč Karel Soudek.

Ve druhé části se svižná hra z první půle začala kvůli nervozitě kouskovat, ale hře dál vládli hosté. Po tutovce hostů přišla v závěru prostřední části první trefa jihlavského Bakuse. Pár sekund před sirénou druhá znojemská trefa při šanci Říhy nepadla.

O osudu série definitivně rozhodlo poslední dějství. Hrál se zase otevřený hokej, ve kterém se domácím vůbec nedařily přesilovky, které poslední dva zápasy rozhodovaly. „Měli jsme vyrovnat na 2:2. Měli jsme šance, ale nedali je. Série byla vyrovnaná a rozhodly maličkosti,“ litoval znojemský útočník a kapitán Vladimír Říha.

Útočných manévrů domácích Jihlavští dokonale využili přesně devět minut před koncem, kdy předvedl nádherné sólo hostující kanonýr a kapitán Oldřich Bakus. O necelé dvě minuty později pak ihned po vhazování dopravil puk za Kacetla potřetí a sám zápas rozhodl. „Sezonu musím hodnotit pozitivně. Na víc jsme letos ani neměli, takže čtvrtfinále je pro nás úspěch,“ uznal kouč Soudek.

Podobného názoru byl i kouč Jihlavy Petr Vlk, který celý zápas věřil v úspěch svého týmu. „Utkání jsme měli ve svých rukou. I přes domácí vyrovnání jsme byli lepším týmem a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ hodnotil zápas kouč Dukly.

Vyrovnanou sérii tak tradičně rozhodla úspěšnost na domácím ledě. Orli třetí domácí duel nezvládli, a končí. „Na konečném výsledku se podepsaly zápasy v Jihlavě, kde jsme hráli bojácně, ustrašeně a domácí měli větší převahu,“ přitakává jihlavský rodák ve znojemských službách Říha.

Hodnocení celé série bylo pro kouče Vlka pochopitelně pozitivní. „Musím pochválit naše hráče, že bojovali, i když se nám občas nedařilo. Ale také bych pochválil znojemské hráče, kteří hráli výborný hokej. Nebyl to lehký soupeř.“

Ten ale pochopitelně nečeká jihlavské hokejisty ani v semifinále. Už o víkendu odstartuje Dukla další boje na ledě favorizovaného Chomutova.