Od pondělí se připravují na novou sezonu hokejisté Dukly Jihlava. Vloni úspěšný tým se po dovolené sešel v téměř kompletním složení. Překvapující je ale už v této fázi sezony vysoký počet podepsaných nových hráčů.

Jaké změny v kádru Dukly se zatím odehrály?

BRANKÁŘI

Brankářský tandem Milan Řehoř – Marek Benda se po sezoně rozpadl. Bendu si stáhly zpět mateřské Karlovy Vary, které s ním počítají na post dvojky za Lukášem Mensatorem. Řehoř projevil přání po letech změnit dres, a s Duklou se nepřipravuje.

V Dukle tak zůstala pouze dvojice mladíků Jan Jíra a David Rittich, do přípravy se ale zapojil také odchovanec jihlavského hokeje Filip Novotný. „S Filipem i Spartou jsme domluveni na ročním hostování,“ uvedl jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Jihlavští však nechtějí sázet v sezoně pouze na trojici mladých gólmanů. „Uvažujeme ještě o angažování jednoho zkušenějšího gólmana, který by těm mladším pomohl v růstu. To je jedna z našich podmínek a cílů. Určitá jednání probíhají,“ netají Ščerban.

OBRÁNCI

S přípravou nezačalo kvarteto hráčů Ficenc, Dobrovolný, Šidlík a Kolda. Všichni by ale měli v týmu pokračovat. Ficenc odpočívá po finále extraligy, Šidlík hraje na MS osmnáctiletých v Německu, Dobrovolný dostal od trenérů delší volno a Kolda plní studijní povinnosti.

Defenzivu Dukly by měli vyztužit Tomáš Kolafa z Kladna a sparťan Petr Vošmik, který vloni působil v Havlíčkově Brodě. Kolafa do přípravy nastoupil, jeho další osud je však zatím nejasný. „My jsme byli s Kladnem téměř dohodnuti, ale kvůli známým problémům v klubu byla finální jednání přerušena. Přesto dostal Kolafa povolení k přípravě s námi,“ vysvětlil Ščerban.

Vošmik se už s Jihlavou připravoval před loňskou sezonou, nakonec odehrál ročník u konkurenčních Rebelů. A nastoupil ve všech zápasech! „Nám se líbil už loni v létě. Bohužel přišel v době, když už jsme měli tým uzavřený,“ ohlédl se o rok zpět Ščerban. Do tréninku však Vošmik zatím nenastoupil. „Se Spartou řešíme formu jeho příchodu. My máme zájem o roční hostování,“ uvedl šéf Dukly.

ÚTOČNÍCI

Odchod kapitána a kanonýra Oldřicha Bakuse řeší Dukla mohutným posilováním útočné vozby. Ještě před startem přípravy podepsali smlouvy Radek Hubáček a Petr Domin. Prvně jmenovaný přichází z Vrchlabí, druhý z Olomouce.

Uvažovanou posilou je i Tomáš Karpov ze Sparty. Tento jedenadvacetiletý hráč odehrál v uplynulé sezoně téměř padesát extraligových utkání.

„Sparta nám ho nabídla s tím, že by měla zájem, aby šel právě do Dukly. Probrali jsme to s trenéry a došli k závěru, že bude platným hráčem pro náš tým. Rádi ho tady uvidíme. Stejně jako u Vošmika ale ještě ladíme detaily jeho působení u nás,“ prozradil Ščerban.

Kvarteto posil do útoku by mohl doplnit zkušený Adam Mikšovský. Zlínský odchovanec má nastupoval, v první lize v dresech Kadaně, Prostějova, Vrchlabí a Písku, naposledy působil v Pelhřimově. „Tento hráč je u nás na zkoušku. Byli jsme požádáni jeho agentem, abychom se na něj podívali,“ uzavřel výčet nových hráčů v Dukle Ščerban.