Celky z Vysočiny skončí postupně, včera v poledne absolvovali poslední trénink hráči Dukly Jihlava, dnes se naposledy sejdou havlíčkobrodští Rebelové a zítra začne dovolená i poslednímu prvoligovému celku z Vysočiny, hokejistům Horácké Slavie Třebíč.

Všechny tři prvoligové celky začnou s přípravou na konci července. „Znovu se sejdeme až 25. července ráno na ledě,“ uvedl na webu Dukly jihlavský kouč Petr Vlk. O den dříve by se na ledě měli objevit i havlíčkobrodští Rebelové. „Asi rovnou začneme i na ledě, samozřejmě to budeme doplňovat i suchou přípravou,“ upřesňuje šéf střídačky brodských Rebelů Petr Novák.

Nejméně volna si užijí hráči Horácké Slavie Třebíč, kteří načnou další fázi přípravy 19. července. „Ještě týden chceme pracovat na suchu a 25. července bychom chtěli vyjet na led. Máme přislíbeno, že už bude připraven,“ prozradil na webových stránkách Horácké Slavie trenér Kamil Pokorný.

Nejzajímavější konec přípravy zvolili v jihlavské Dukle. Její hráči totiž v úterý absolvovali triatlon. „Železný muž byl vyvrcholením přípravy. Bylo to takové zpestření. Myslím si, že se u něj kluci pobavili, a dokonce se na něj těšili,“ prohlásil Vlk. Jeho svěřenci museli absolvovat 800 metrů plavání, sedmatřicet kilometrů na kole a 8 200 metrů běhu.