Jedná se první kemp podobného ražení. Celkem se na něj sjede 23 hráčů z Vysočiny a 23 hráčů z finské oblasti Hämeen-Lääni, mezi nimiž budou i dvě dívky a jeden Estonec.

„Normální školy jsou na bázi samofinancování a může se jí zúčastnit, kdo chce. Na tomto soustředění budou mít hráči vše hrazeno a jsou vybírání na základě výkonnosti a přístupu k hokeji,“ vysvětluje Bedřich Ščerban z Dukly Jihlava, která projekt zastřešuje.

Jednotlivé skupiny budou navzájem promíchány s českých i finských hráčů a každé odpoledne se budou hrát modelové zápasy. Vše vyvrcholí pátečním hlavním zápasem, který začíná v 16 hodin. „Na začátku zazní po nástupu týmů hymny obou států, budou vyhlášeni nejlepší hráči utkání,“ prozradil Ščerban.

Mladí hokejisté by ale kromě tvrdých tréninkových dávek měli poznat i kraj Vysočina. „Chceme dětem ukázat něco z Vysočiny, ještě to ale doladíme podle počasí,“ říká jednatel Dukly.

Zajímavostí je, že do Jihlavy se skupinou finských hráčů a trenérů dorazili i rodiče některých hráčů. „Celkem se jich přihlásilo 26. Cestu si sami zafinancovali. Chtěli přijet a poznat náš kraj. My jim vyhovíme a připravíme jim vlastní program,“ uzavřel Ščerban.