Fanoušci hokejistů Havlíčkova Brodu o něm budou muset mluvit jen v minulém čase. Třiadvacetiletý útočník totiž přestoupil do brněnské Komety a na Vysočinu se mu už nechce, i když se mu tady líbilo. „Opravdu věřím, že už do první ligy nepůjdu. Brodu ale budu fandit pořád,“ dodal Holec.

Myslíte, že se ještě někdy objevíte v havlíčkobrodském dresu?
Může se stát cokoliv, třeba nějaké zranění, po kterém se budu potřebovat rozehrát. Ale jinak opravdu věřím, že už do první ligy nepůjdu. Je mi třiadvacet, a to je čas, kdy už bych měl hrát extraligu pravidelně. Brodu ale budu fandit pořád.

Co rozhodlo ve prospěch Brna? Pokud vím, tak o vás měl zájem i Liberec…
Ano, to je pravda, ale nakonec z toho sešlo. Brno mělo prostě větší zájem. Pan Zábranský (majitel klubu – pozn. red.) se na mě jezdil dívat a bylo vidět, že mě do Komety skutečně chce. To rozhodlo.

Už jste také absolvoval suchou přípravu. Tak jaká byla?
Byla to dost velká dřina. Už jsem na tuhle otázku někde odpovídal a musím zopakovat, že to byla nejtěžší příprava, jakou jsem kdy zažil.

Říkáte, že byla náročná, ale sám si ještě dáváte do těla a nejedete ani na dovolenou…
To je pravda, chci udělat všechno pro to, abych byl na sezonu maximálně nachystaný. Na dovolenou vyrazíme s manželkou až po sezoně.

Do stavu manželského jste vstoupil teprve nedávno, jak se cítíte jako čerstvý novomanžel?
Já jsem naprosto spokojený. A doufám, že i manželka (usmívá se).

Už za tu chvíli ví, co vám uvařit, na čem si nejvíc pochutnáte?
(Směje se). Samozřejmě. I když já nejraději vařím sám. Baví mě to.

A co nejraději?
Mám rád vepřové a kuřecí maso na jakýkoliv způsob. A taky nesmí chybět smetanová omáčka.

Nedávno jste strávil charitativní fotbalové odpoledne s Rebely v Tisu. Asi to bylo příjemné, že si na vás vzpomněli?
Jasně. Já ale věděl už na konci sezony, že se tahle akce uskuteční. Pepa Partl (kustod HC Rebel – pozn. red.) se mnou počítal jako s jedním z prvních.

Jaký máte vůbec vztah k fotbalu?
Velmi dobrý. V Brně jsme ho během přípravy taky hráli, byla to paráda.

A co jako divák? Chodíte se třeba podívat na nějaké zápasy? Když jste působil v Praze ve Slavii, tak jste se zašel na své fotbalové kolegy podívat?
Jelikož jsem Slavii Prahaneměl rád, tak ani ne. To bych šel raději na kluky ze Sparty. Jen když hrála Slavie Ligu mistrů, tak jsem se byl podívat.

A jak to vypadá s vaším zdravím? Loni jste nějaký čas marodil. Letos je to v pořádku?
Zatím je to v pohodě. Je pravda, že v létě jsem vždycky měl nějaký natržený sval nebo něco podobného, ale letos se to naštěstí obešlo bez zranění. A moc si přeju, aby to tak bylo i v sezoně.