Přesilovky. Početní výhoda rozhodovala utkání čtvrtého kola první hokejové ligy v Litoměřicích. A protože je Dukla tentokráte zvládala bravurně, přivezla si domů po jasné výhře 7:2 další tři body. Jejich zisk posunul Jihlavany už na třetí příčku tabulky.

Střelecký účet zápasu otevřel ve dvanácté minutě duelu jihlavský kanonýr Daniel Hodek. Jak bylo pro středeční duel příznačné – domácí brankářskou oporu Salfického prostřelil v přesilovce.

„Podařilo se nám vstřelit branky v přesilovkách, což se nám v těch prvních utkáních nedařilo, ale myslím si, že ta vyloučení utkání nerozhodla,“ hodnotil duel asistent jihlavského kouče Patrik Augusta.

Domácí měli vzápětí výhodu dokonce dvojnásobné výhody, ale Halmoši pokusy domácích spolehlivě likvidoval. Do konce první části pak náskok domácích pojistil Kaláb.

Domácí se po změně stran nadechovali k náporu, ale Dukla využila další přesilovku a vedla už o tři branky. Před polovinou zápasu sice domácí konečně odčarovali kouzlo vynikajícího Halmošiho, ale další využitá přesilovka Jihlavanů definitivně rozhodla. „Od začátku jsme prohrávali, za stavu 3:0 jsme snížili, ale pak na nás znovu padla trochu deka,“ připustil domácí kouč Daniel Tvrzník.

Se startem závěrečné třetiny domácí rozpoutali útočný uragán, bez brankového vyjádření. Naopak hosté z brejků tvrdě trestali neproduktivní domácí. „Věděli jsme, že hrají na rychlé brejky. Na rozdíl od utkání v Šumperku jsme si je dokázali pohlídat. Proměnili jsme většinu našich šancí a s výkonem mužstva jsem naprosto spokojený,“ rozplýval se po zápase Augusta.

„Na našem výkonu bych nic pozitivního nenašel, měli jsme tam spoustu zbytečných faulů hokejkou a musíme se z toho poučit. Byl to zápas blbec,“ ulevil si naopak Tvrzník.

Dukla si tak před sobotním derby s Horáckou Slavií Třebíč posílila sebevědomí. „Předvedli jsme tady dobrý, týmový a disciplinovaný výkon,“ těšilo jihlavského asistenta.