Tohle derby muselo diváky uspokojit. Nechybělo mu opravdu nic. Hodně branek, napětí v hledišti, bojovnost do posledních sekund. Vypjatý duel vyvrcholil strkanicí v závěrečných minutách utkání. Zápas měl rovněž svého krále. Šesti kanadskými body za jednu branku a pět asistencí se na výhře Dukly výrazně podílel zkušený útočník Aleš Padělek.

Od úvodního buly opanovala kluziště Horáckého zimního stadionu domácí eskadra. Hosté často nevěděli, kam dříve skočit. Nebylo proto překvapením, že Dukla šla do dvoubrankového vedení. To domácí udrželi i přes Lašovo snížení, na které našel bleskovou odpověď Domin. „V úvodní třetině jsme byli lepší,“ mohl konstatovat jihlavský trenér Petr Vlk.

Když pak hned v úvodu druhé dvacetiminutovky znovu Domin zvyšoval už na 4:1, o osudu derby pravděpodobně nikdo z domácích příznivců nepochyboval.

Bojovníci v bílých dresech se však nevzdávali. Vondráček vstřelil druhou branku Horáků a hosté jakoby zázračně ožili. Do kolen je nesrazila ani branka Padělka a ještě do druhé sirény Heřmanem znovu odpověděli. V konci druhého dějství se navíc hosté dobře ubránili třem krátkým oslabením tří proti pěti a stále živili naději na bodový zisk.

Dvojnásobnou početní výhodu využila Jihlava až v úvodu třetí části, ale ani stav 6:3 nezaručoval domácím jistotu. Při přechodu do závěrečných deseti minut mače totiž Třebíč zásluhou Buriana a Sobotky zápas zaslouženě zdramatizovala. „V první třetině byla Dukla mnohem lepší než my. Za další dvě třetiny ale klukům děkuji,“ ocenil výkon svého mladého týmu třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Vyhecovaní hosté nakonec víc nedokázali, srážela je vlastní přemotivovanost. Hokejová bitva vyvrcholila nepříjemným Vondráčkovým atakem na gólmana Dukly Halmošiho, po kterém se u domácí svatyně kočkovali hráči obou týmů.

V hektickém závěru si už jihlavští hokejisté výhru sebrat nenechali. Petr Vlk přesto spokojen nebyl: „Dostat doma pět branek, to je ostuda,“ durdil se.