Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Vysočina na vítězné vlně, po úspěchu ve Zlíně už je druhá

Zlín -Tři body zařídil z penalty Vaculík, Jihlava ustála i více než dvacetiminutové oslabení.

10.10.2011 2

Utkání ve Zlíně rozhodl proměněným pokutovým kopem záložník Vysočiny Lukáš Vaculík (na snímku vlevo v duelu s Ústím nad Labem). Ten vsítil branku v jihlavském dresu po dlouhých sedmi letech.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Skvělý výsledek. Hráči FC Vysočina dokázali zvítězit na stadionu Zlína 1:0 a přivezli si domů tři cenné body. Čtvrtá výhra v řadě znamená pro jihlavské fotbalisty posun na druhou příčku tabulky.

Klíčovým momentem celého zápasu byla situace z páté minuty druhého poločasu. U rohového praporku obral jihlavský záložník Gabriel domácího kapitána Jelínka o míč a ihned nacentroval do vápna Zlína. Zde si míč zpracoval Mešanovič, po jehož přiťuknutí Jungr nastřelil na brankové čáře stojícího Jugase. Ten míč vyrazil rukou a sudí Váňa nařídil pokutový kop.

„Ruka domácího hráče na brankové čáře zastavila čistý gól. Penalta byla bez diskuse,“ glosoval po utkání situaci jihlavský kouč Roman Pivarník. Za zabránění branky rukou by však měla následovat červená karta. Jugas nedostal ani žlutou.

„Soupeř se předtím také dotkl míče rukou a pak mě nešťastně trefil. Ruka byla nechtěná,“ dušoval se nešťastník Jugas.

Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Vaculík.

Utkání bylo jinak spíše opatrné, oba týmy čekaly na chybu soupeře. Více vzruchu bylo v první půli před domácím gólmanem, tutovky ale zazdili Mešanovič a Komárek.

Domácí dostali šanci na obrat utkání v 68. minutě, ve které byl po druhé žluté kartě vyloučen Jungr. Kromě několika závarů před brankou Uvarenka si však vytouženou brankovou příležitost nevypracovali.

„Vydařil se nám úvod zápasu,“ těšilo Pivarníka. „Svojí aktivitou jsme eliminovali hru domácích, působili jsme velmi kompaktně. Velmi mě těší, že jsme i bez jednoho hráče v poli dokázali hrát aktivně, Zlín z mého pohledu neměl v celém zápase vyloženou gólovou příležitost.“

Zlínský kouč Alois Skácel byl po utkání naštvaný. „Je mi líto, že o výsledku rozhodla taková penalta. Jihlava má konsolidované a zkušené mužstvo, nám naopak chyběli někteří hráči, což se v klíčových momentech zápasu projevilo.“

PETR FOJTÍK, KAREL LÍBAL

Autor: Karel Líbal

10.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
Lucinka s bedlou, kterou tento týden u Hodic našel její děda Láďa.
3

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

K soudu šli znovu „klauni“ i násilník, který dával rány. Odvolávali se zbytečně

Hrál si na podnikatele a nabízel lidem kotle

Jihlavsko – Jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka se tvářil jako podnikatel a nabízel lidem dodání plynového kotle. Nový kotel si od něj objednal i jeden muž z Jihlavska. Dal mu zálohu, ale svého kotle se nedočkal. Podvodníkovi teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože se trestné činnosti nedopustil poprvé.

Zápas v Poličce rozhodovaly nájezdy

Polička – Hokejbalisté SK Jihlava dál drží druhé místo v I. lize. A to i přesto, že o víkendu brali jen bod za porážku po samostatných nájezdech. Tu jim připravil nepříjemný celek Poličky.