Kromě hladkého vítězství 5:0 a dalších tří bodů do tabulky potěšilo i prolomení střelecké sterility útočníka červenožlutých Tomáše Čachotského.

Letošní nováček v úvodu favorizované domácí držel na drátkách, ale po inkasované brance do šatny poněkud zmalomyslněl. Dukla se naopak uklidnila a dalšími dvěma góly na přelomu poloviny zápasu definitivně rozhodla.

Zajímavá byla především třetí branka Jihlavanů, kterou vstřelil zkušení křídelník Tomáš Čachotský. Vyhlášený hračička při hře s pukem se trefil až v jedenáctém utkání sezony. V předchozích zápasech neproměnil ani trestné střílení, v první třetině duelu s Mostem nastřelil tyč. „Snad už mi to tam bude padat, dost jsem se trápil,“ netajil Čachotský svoji spokojenost po utkání.

Notnou úlevu nad probuzením svého útočníka projevil i trenér Petr Vlk. Po jeho zásahu hodil na led svoji kšiltovku! „Samozřejmě, že i trenéři měli radost, že jsem ten gól konečně dal,“ usmíval se Tomáš, který však byl nejvíce spokojený s konečným výsledkem: „Nejdůležitější je, když vyhrává tým. Když budeme druhý nebo třetí, tak ať ty góly klidně nedávám.“

Druhá nula

Kromě pěti branek nasázených do sítě předposledního týmu tabulky potěšil domácí fanoušky také brankář Dominik Halmoši. Už podruhé před vlastním publikem udržel čisté konto. Po Kadani si na něm vylámal zuby další severočeský tým. „Jsem za to moc šťastný,“ potvrdil Halmoši po utkání. Podle mladého gólmana měl nulu v tomto utkání přisouzenou. „Už před zápasem mi říkal Tomáš Ficenc, že budu platit,“ usmíval se. Úsměv mu nesebral ani „platební bonus“. Halmoši totiž kromě vychytaného čistého konta přispěl do zápisu o utkání i nahrávkou na čtvrtou branku Hodka. „Kluci na to určitě zapomněli, snad jste jim to nepřipomněli,“ naoko se čertil.

Dnes večer ale čeká jihlavskou Duklu těžší soupeř. V přímém souboji o třetí příčku se představí v Hradci Králové. Východočeši zatím získali o bod méně než Jihlava a v tomto utkání se dá očekávat zajímavý duel vyrovnaných soupeřů. Kdo bude lepší?