Úvodní sekundy duelu sice patřily hostům, ale domácí útočník Daniel Hodek už po třech minutách hry otevřel skóre. Výrazný podíl na jeho brance měl Radek Hubáček a jeho milimetrová přihrávka.

Ve vyrovnaném průběhu hry hostům chyběl v prvním útoku velezkušený Jiří Dopita, zatímco letošní tahoun Hodek potvrzoval, že má vynikající formu. V přesilové hře dostal další pěknou přihrávku, tentokráte od Tomáše Ficence, a z voleje trefil přesně růžek hanácké svatyně.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračovala Dukla v aktivní hře a před polovinou zápasu udeřila potřetí. Zemanova branka vyhnala Žigárdyho z hostující branky, ale také vyčerpala střelecký účet pro tento zápas. „Začali jsme hrát až po třetí inkasované brance,“ byl po utkání smutný hostující kouč Jan Tomajko. „Stává se nám často, že první třetinu vypustíme. S tím musíme něco udělat,“ dodal.

Dukla měla ještě v průběhu druhé třetiny šance na další góly, ale neuspěla. V posledním dějství byli logicky agilnější olomoučtí hokejisté, obrana Dukly ale pracovala spolehlivě.

A pokud něco prošlo, byla v brankovišti domácích ještě jistota v podobě Filipa Novotného. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, důležitý byl náš pohyb, proměnili jsme šance,“ těšil vyvedený úvod domácího trenéra Petra Vlka. „Od druhé třetiny se šance střídaly na obou stranách, Olomouc byla nepříjemná. Bylo to ubojované vítězství,“ uznal Vlk.

Zaslouženou výhru domácích vyšperkovalo i první čisté konto gólmana Novotného. Ten tak navázal na svého kolegu Halmošiho a společně už doma neinkasovali sto třicet jednu minutu v řadě. „Nešlo na mě moc střel, kluci mi hodně pomáhali,“ chválil spoluhráče spokojený Novotný. „Ale je to první nula v sezoně, navíc doma, jsem za ní moc rád,“ přiznal s úsměvem.

Dukla tak zakončila první čtvrtinu soutěže na páté příčce tabulky, na druhý Chomutov, třetí Olomouc i čtvrté Benátky ztrácí jeden bod.