Na Horáckém zimním stadionu přivítá Dukla Berounské Medvědy, na jejichž stadionu v letošní premiéře vyválčila tři body za výhru 3:1.

Fanoušci proto očekávají, že plný bodový zisk zůstane v jihlavské kapse i tentokráte. Tím spíše, že Dukla je dosud pevně usazena ve své domácí tvrzi. Během prvních třinácti kol zde odehrála pouze pět utkání, ale všechny s vítěznou tečkou. A třikrát dokonce i s čistým kontem!

Jihlavané jsou po první čtvrtině na páté příčce tabulky, ale na druhý Chomutov ztrácí jediný bod. Jejich bilanci částečně zkresluje právě nevyrovnaný počet zápasů doma a venku.

Na hřištích soupeřů se totiž žlutočerveným tolik nedaří. „Na venkovních kluzištích je třeba více odolnosti a odvahy,“ uvedl na klubovém webu trenér Petr Vlk, který je jinak s dosavadním působením Dukly v soutěži spokojen. „Když zhodnotím odehrané zápasy globálně, jsem spokojen. Měli jsme ale spoustu utkání, kdy jsme zůstali našemu výkonu trochu dlužni,“ připouští Vlk.

Tahounem týmu je zatím jednoznačně Daniel Hodek, který odehrál dvanáct zápasů. V nich zaznamenal jedenáct branek a dvě asistence a je sedmý v bodování celé soutěže.

Beroun má svoji největší oporu v brankovišti. Slávistický gólman Dominik Furch odchytal z celé ligy nejvíce minut a je druhý v procentuální úspěšnosti. V posledním utkání ale Medvědům chyběl, když nastoupil právě za svůj mateřský klub v extralize.

Medvědi ale, stejně jako vloni, podávají solidní výkony a bezpečně se drží v první osmičce. Na sedmé příčce ztrácí na Duklu jeden bod, na devátou Kadaň mají pětibodový náskok. V posledním kole doma Beroun zdolal Šumperk 6:3 a naznačil, že je i ve střelecké pohodě.

Přestože berounští hokejisté v první čtvrtině dokázali porazit Ústí nad Labem a bodovat i s Chomutovem nebo Olomoucí, do Jihlavy vyráží s pokorou. „V Jihlavě se nehraje vůbec dobře,“ uvedl kapitán Medvědů na berounských stránkách. „Každý bod odtamtud bude zlatý.“