Za necelých sedm minut vsítili Jihlavané soupeři dvě branky a v pohodě pak zvládli dovést utkání do vítězného konce.

Největší zásluhu na deváté domácí výhře v řadě měl druhý útok Dukly Jeslínek Mrňa Padělek. O úvodní dvě trefy se postaral Michal Jeslínek, který přidal i jednu asistenci. Dva kanadské body za branku a asistenci si připsal Pavel Mrňa, jednu přihrávku měl i Aleš Padělek.

„Hráli jsme proti papírově slabšímu týmu, takže bylo důležité dát rychlé branky. To se nám také povedlo,“ byl spokojený autor branek ve druhé a sedmé minutě hry Jeslínek.

Rychlé vedení Duklu ale trochu ukolébalo. Zvláště když v polovině zápasu Mrňa ve vlastním oslabení navýšil stav na 3:0, bylo patrné částečné uspokojení a opadnutí tempa hry ze strany domácích. „Objevily se věci, se kterými jsme nebyli spokojení. V některých částech hry jsme nepředvedli takovou kvalitu, jakou bychom měli,“ souhlasil po utkání asistent trenéra Patrik Augusta. „Asi jsme trochu zvolnili, stávat by se to ale nemělo,“ uznal i Jeslínek.

Pro Duklu ale byl nakonec nejdůležitější zisk tří bodů. A další posílení sebevědomí před dalšími domácími duely. „Na Benátky se ale musíme opět pořádně připravit, bez ohledu na vítěznou sérii,“ uvědomuje si Jeslínek.