Deset zápasů, deset vítězství. To je bilance hokejistů jihlavské Dukly v domácích zápasech letošního ročníku první ligy. Naproti tomu: Jedno utkání, jedno vítězství. Taková je pro změnu bilance nového trenéra havlíčkobrodských Rebelů Karla Dvořáka.

Na něho dnes bude čekat skutečný křest ohněm. Brodští hokejisté totiž míří na led hlavního rivala jihlavské Dukly. A ta má, jak se ukázalo v předchozích deseti zápasech, doma parádní formu. „Jihlava má letos doma perfektní výsledky. Na to se ovšem nemůžeme dívat. Na druhou stranu každá série jednou skončí, a bylo by pěkné, kdyby se podařilo ukončit jihlavskou sérii nám,“ usmívá se lišácky brodský šéf střídačky Karel Dvořák.

Pro něho bude mít souboj s Jihlavou hodně zvláštní náboj, protože v Dukle působil coby hráč i trenér. „Bude to opravdu pikantní, je to dobrá shoda náhod, že to vyjde zrovna na druhý zápas, který jsem na střídačce. Už se moc těším,“ tvrdí nový brodský kouč.

Dvořák se zatím s brodskou kabinou postupně seznamuje. „Je to takové oťukávání, jsme ve vzájemném očekávání. Kluci ale byli Petrem dobře trénovaní, spíše teď mají problém s psychikou. V minulém zápase mě velice překvapili svojí bojovností a nasazením, v tom musíme pokračovat i v Jihlavě,“ prohlásil Dvořák.

Havlíčkův Brod se sice v Jihlavě představí s novými trenéry Karlem Dvořákem a Milanem Chalupou, kteří shodou okolností stáli i na střídačce Dukly, ale o to se domácí nestarají.

„Soustředíme se sami na sebe,“ říká trenér hokejistů jihlavské Dukly Petr Vlk. „Na utkání se samozřejmě všichni moc těšíme, protože s Brodem a Třebíčí jsou hodně divácky atraktivní, je slušná divácká kulisa, což je vždycky dobré, ale připravujeme se na toto utkání jako na každé jiné,“ dodává nejvyšší muž jihlavské střídačky.

Hokejisté jihlavské Dukly letos na Horáckém zimním stadionu ještě neokusili hořkost porážky. „Určitě budeme chtít navázat na těch deset předchozích vítězství a znovu vyhrát,“ má jasno Vlk.

Hosty posílil Nahodil

Možná už v dnešním derby se na ledě objeví nová posila hostujícího Havlíčkova Brodu. Do kabiny Rebelů totiž míří útočník Lukáš Nahodil. Třiadvacetiletý odchovanec třebíčského hokeje je hráčem extraligových Pardubic, ale dvanáct zápasů odehrál v první lize za Ústí nad Labem.

„Pardubice si ho stáhly a pustily ho k nám. Přichází na střídavé starty. Pokud se vyřídí všechny formality, mohl by zasáhnout už do derby s Jihlavou, budeme to vědět ale až ve středu,“ upřesňoval generální manažer Rebelů Augustin Žák.