Pro Piráty je Dukla v jejich prostředí příjemným soupeřem. Od zmíněného podzimu roku 2000, kdy prohráli 0:2, si s Jihlavou doma vědí rady. V loňské sezoně zdolali celek ze srdce Vysočiny ve svém hájemství čtyřikrát - 3:0, 4:2, 3:1, 6:0. Jedinou výjimkou z této trudné bilance je jaro roku 2004. Tehdy Jihlavané v Chomutově dvakrát uspěli v play off.

V roli favorita nejede Dukla na sever Čech ani tentokráte. Piráti po pomalém rozjezdu začínají nabírat dech. Poslední čtyři utkání vyhráli a v tabulce se už prodrali na druhou příčku. Jihlava naopak v posledních pěti utkáních dvakrát prohrála. Vždy to bylo ve vysočinském derby, a v Třebíči i s Havlíčkovým Brodem také shodně po samostatných nájezdech.

Prohra s Rebely byla první letošní v domácím prostředí. Ale pokud padla tato úspěšná série, proč by se nemohla zbortit také ta negativní?

Hodně bude záležet na tom, jak dopadne i jeden individuální minisouboj. Šlágr kola, duel druhého celku se čtvrtým, okoření i souboj nejlepších kanonýrů soutěže.

Prvoligovým střelcům totiž vévodí jihlavský Daniel Hodek s chomutovským Davidem Hruškou. Oba zatím skórovali shodně třináctkrát a na jejich střeleckou potenci budou trenéři spoléhat i tentokrát.