Cesta k nim ale byla možná trnitější, než by si Jihlavané přáli. Domácí, kteří třináct kol v řadě počítali jen porážky, začali aktivně a Halmoši v jihlavské brance se měl co ohánět.

„Utkání nebylo jednoduché, soupeř byl důrazný,“ uznal po utkání trenér Dukly Petr Vlk. „Párkrát jsme měli i štěstí, kdy puk lítal kolem tyček,“ dodal kouč.

Všechny šance soupeře ale Dukla přežila a sama se pak mohla radovat z první branky. Skórovat se podařilo Tomáši Kolafovi dvacet sekund před koncem druhé třetiny.

Branka do šatny domácí nesrazila do kolen, naopak aktivně se snažili se skóre něco udělat. Halmoši však své spoluhráče podržel. Zmar domácích došel vrcholu v poslední minutě utkání při pokusu o hru bez brankáře.

Mostecký křídelník Tauš rozehrával puk tak nešťastně, až skončil v opuštěné vlastní kleci! „Přesto, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme vyhráli zaslouženě,“ je přesvědčen Vlk.

Jeho domácí kolega Vladimír Jeřábek byl sice zklamaný z výsledku, ale hru svých svěřenců ocenil. „Můžu říct, že jsme s tak kvalitním soupeřem, jakým Jihlava je, hráli vyrovnaný zápas. Byli jsme aktivní, dostávali jsme Jihlavu pod tlak, vypracovávali jsme si docela dost gólových šancí. Žádnou jsme však neproměnili,“ uzavřel duel domácí trenér.