Konečně doma! Po dvanácti dnech a třech zápasech na kluzištích soupeřů se představí ve své tvrzi hráči jihlavské Dukly. V rámci dvacátého devátého kola první hokejové ligy přivítají celek z Kadaně.

Dnešnímu soupeři Dukly sice patří v tabulce až dvanáctá příčka, rozhodně se však nedají hokejisté Kadaně podcenit. V posledním období dokázali například vyhrát v Havlíčkově Brodě, porazit Benátky a jen smolně (brankou v poslední sekundě utkání) padli v Olomouci.

Forma týmu SK Kadaň tak má stoupající tendenci. Pro jihlavské fanoušky má start Severočechů na Horáckém zimním stadionu i jistou pikantní příchuť. V brance hostů se totiž představí ještě vloni gólman Dukly a oblíbenec místních ochozů Milan Řehoř.

Ten už zde letos proti Dukle jednou nastoupil. V utkání devátého kola ve svatyni Chomutova (Jihlava vyhrála 3:2). Minulý týden ale Chomutov přijal na měsíční test finského brankáře Jarno Laitinena a Řehoř se přesunul do Kadaně, jejíž tým vůbec prošel velkou čistkou. V posledních dnech v něm skončil zkušený veterán Eiselt, stejně jako další útočníci Jabrocký, Davídek, Stehlík a Freiberg.

Dukla v posledních pěti zápasech hrála čtyřikrát venku. V této minisérii získala jedenáct bodů. Tedy stejně, kolik získala Kadaň za posledních osm kol. Favoritem je tak domácí celek, který by měl minimálně navázat na vítězství ze třetího kola. V něm Dukla svého soupeře zdolala 3:0, ale střelecky se dlouho nemohla prosadit. Všechny branky padly mezi 45. až 52. minutou duelu. Zlomí dnes domácí odpor soupeře dříve?

Omezení provozu

Návštěvníci utkání už musí počítat s dříve avizovaným omezením přístupnosti ochozů na stadionu. V souvislosti s výstavbou vedlejší tréninkové haly je totiž uzavřena podstatná část tribuny za trestnou lavicí.

Uzavřena tak bude celá tribuna k sezení na podélné straně za trestnými lavicemi a větší část sektoru ke stání nad ní. Své stanoviště tak opustí i fanouškovský kotel. Nepřístupná místa jsou zahrazena ochrannou bariérou.