Ve čtyřiatřicátém kole I. hokejové ligy se diváci opět dočkali derby Vysočiny mezi brodskými Rebely a jihlavskou Duklou. To mělo nakonec velmi nečekaný průběh, Rebelové vyhráli jednoznačně 8:0.

Ten, kdo očekával vyrovnané a bojovné derby, byl asi zklamán, protože domácí o výsledku rozhodli již v první třetině, ve které Dukle nasázeli pět branek.

Vše načali sváteční střelci. V páté minutě našel Musil před brankou Zábranského a ten z první zblízka překonal Novotného. O čtyři minuty se od Polodny dostal puk na modrou k Sovovi a ten nahozením zaskočil jihlavského gólmana. A když za minutu lovil puk Novotný za svými zády potřetí, tentokrát z hole Křivohlávka, začalo se z brodského kotle ironicky ozývat „Jede vám to v šest“.

Zdaleka to ale nebylo vše. Ten, kdo vydržel, viděl další brankový příděl. Dvě minuty před první sirénou našel brodský kapitán Morava najetého Musila a i on z prostorů mezi kruhy mířil přesně.

Havlíčkobrodskou třetinu snů uzavřel projektilem Kostourek – 5:0. „Dokázal jsem se vžít do kůže jihlavských trenérů, protože já jsem si tohle protrpěl ve středu v Berouně, kde bylo taky v desáté minutě rozhodnuto,“ připomněl středeční porážku brodský šéf lavičky Karel Dvořák a dodal: „Je vidět, že kluci se umějí na Jihlavu vyhecovat. Já to můžu potvrdit, protože jsem stál na obou střídačkách. Vím, že když jsme přijeli, tak Brod byl vždycky takto perfektně nažhavený, což dneska kluci předvedli.“

Do druhé třetiny nastoupila Dukla v brance s Halmošim, který vystřídal znechuceného Novotného, a vyměnili si tak roli z prvního derby, kdy v Kotlině po třetí brance střídal Novotný naopak Halmošiho. Jihlavští hokejisté se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale dobře hrající Rebelové je do velkých šancí nepouštěli. Hra byla vyrovnaná, ale diváci se v této dvacetiminutovce branky nedočkali.

V závěrečném dějství se začali opět prosazovat hráči z Kotliny. Nejprve se v přesilové hře prosadil Polodna po střele Pavlíka a odrazu puku od mantinelu. Potom přišla pěkná akce dvojice Němec – Kostourek, druhý jmenovaný si položil Halmošiho a dal svoji druhou branku v zápase. Navíc si napravil domácí střeleckou reputaci, protože většinu branek Kostourek střílí právě na ledě soupeřů. „Je pravda, že venku se mi dařilo více než doma, ale trefit se dvakrát proti Jihlavě to není zas tak velké umění,“ podotkl s úsměvem Kostourek. Když vstřelil Ostrčil třináct minut do koncem osmou branku, dožadovali se fandové Rebelů desítky. Halmoši už jim tuto radost ale nedopřál.

S výsledkem ani hrou nebyl samozřejmě spokojený jihlavský asistent Patrik Augusta. „Ten výsledek byl jednoznačný. Myslím, si že rozhodl náš vstup do utkání. Udělali jsme hrubé chyby, po kterých jsme dostali góly. Po první třetině, kdy to bylo 5:0, bylo prakticky po zápase.“

Právě se vstupem do utkání byl spokojený brodský trenér Dvořák. „Já jsem samozřejmě rád, že ten náš nástup byl takový, jaký byl. To se stalo po delší době, že jsme tu třetinu takhle uhráli. Byl bych rád, kdybychom byli v těch výkonech na nějaké jedné úrovni. My jsme pořád nahoře, nebo dole.“