Poslední derby Vysočiny. Dnes se naposledy v základní části utkají dva regionální rivalové. Jihlavská Dukla na domácím ledě dnes v podvečer přivítá havlíčkobrodské Rebely. A má jim co vracet?

Poslední vzájemný zápas totiž skončil fiaskem Dukly. Jihlavané v havlíčkobrodské Kotlině prohráli vysoko 0:8! „Pro nás tento zápas zhasl hned ten večer. Je to dávno zapomenutý, už se k tomu vůbec nevracíme,“ nechal se slyšet jihlavský útočník Aleš Padělek. „Prostě Brod už konečně porazíme a bude klid,“ dodává bojovně jednatřicetiletý forvard.

Rebelové počkají na chyby soupeře

Jihlavě se ovšem letos regionální derby vůbec nedaří. Proti Třebíči ze čtyř zápasů jen jednou vyhrála, s Havlíčkovým Brodem všechny tři duely prohrála. „Zrovna nás vždy chytli, když jsme byli v nějaké krizi. Doufám, že to zlomíme a vyhrajeme,“ přeje si Padělek. „Dukla asi bývá na zápasy s Brodem až moc přemotivovaná,“ rýpnul si do soupeře před dnešním derby obránce Rebelů Tomáš Protivný.

Rebelové si po třech vzájemných vítězstvích na Jihlavu přirozeně věří, přesto vědí, že budou muset podat dobrý výkon zejména v obraně. „Dukla je silný soupeř. Musíme hrát svoji hru a proměňovat šance, pak si nějaké body určitě přivezeme,“ má jasno brodský obránce Jan Pavlík. „Hrajeme venku, proto budeme muset trpělivě čekat na jejich chyby a pak je potrestat. Body moc potřebuje,“ doplňuje ho Protivný.

Zatímco Dukla si v sobotním zápase v Benátkách (vyhrála 5:2) upevnila čtvrtou příčku v tabulce, Rebelové stále ještě play off nemají jisté, ačkoliv šest kol před koncem mají na osmé pozici na devátého šest bodů k dobru. „Jak jsem říkal, body moc potřebujeme. Proti Dukle chceme potvrdit kladnou bilanci. Už se moc těšíme, protože derby je pokaždé super zápas,“ předesílá Protivný.

Jihlavská Dukla ovšem nehodlá prodat svoji kůži lacino. „Hned na začátku na ně vlítneme a rozhodneme,“ prozrazuje plán Dukly jihlavský Padělek. „Samozřejmě k zápasu musíme přistoupit zodpovědně jako ke každému jinému,“ uzavírá.

JAN HAMMER, PETR VESELKA