Každá série má konec. Třikrát hledali (marně) hokejisté jihlavské Dukly v derby recept na havlíčko-brodské Rebely. Počtvrté v sezoně jim to vyšlo. Díky lépe zvládnutým přesilovým hrám se radovali z tříbodového zisku, o kterém rozhodl patrně nejlepší hráč utkání, kapitán Tomáš Ficenc.

„Jsme rádi za vítězství. Proti Rebelům se nám nedaří, vyhráli jsme alespoň poslední utkání,“ oddechl si hrdina zápasu, který popsal i rozhodující moment zápasu. „Hráli jsme přesilovku, ale přesto se mi podařilo soupeře přečíslit. Martin Filip potom potvrdil, že i ve svých letech je stále výborným hokejistou. Viděl mě a perfektně mi přihrál, to jsem prostě musel dát.“

Dukla se na soupeře ze začátku vrhla, do tlaku jí pomohly přesilovky. Dvakrát si v první třetině zahrála tu dvojnásobnou a v prvním případě se radovala. „Soupeři musím za vítězství poblahopřát. Skvěle zvládla první třetinu, to byla jasně lepší,“ uznal havlíčkobrodský kouč Karel Dvořák, který své nejslavnější trenérské časy pamatuje právě na druhé straně tábora.

Do dvoubrankového vedení se dostala Dukla těsně před první sirénou a zdálo se, že derby bude mít hladký průběh. Zvláště když úvodní minuty hrála opět v početní výhodě. Jenomže bojovní hostující Rebelové tento scénář odmítli.

„Druhou třetinu jsme nesehráli dobře. Možná nám uškodily přesilovky z úvodu. Hosté je přestáli, zabrali a najednou nás dostali pod tlak. Přidali v bruslení, byli silní v osobních soubojích. Najednou to bylo 2:2 a nebylo se čemu divit,“ uvedl asistent Dukly Patrik Augusta.

„Škoda, že jsme nepřidali třetí gól. Měli jsme psychicky navrch i šance,“ litoval Dvořák a dodal: „Třetí třetina byla vyrovnaná. Dukla se nikam nehrnula a my také ne. Potom rozhodla jedna přesilovka. Dukla je ale hrála lépe než my, proto si vítězství zasloužila. My jsme se v závěru také díky početní výhodě dostali do tlaku. Bez střely na bránu ale gól dát nemůžeme. Soupeř dokázal hrát přesilovky dobře, my ne. Přitom jsme se sami přesvědčili, jak účinná střela je tahem (vyrovnávací přesilovková střela Ostrčila na 2:2 pozn. autora). Bohužel útočníci zůstali ve střelbě pozadu za obránci.“

Všichni aktéři si potom pochvalovali atmosféru utkání. Za všechny je shrnul Patrik Augusta. „Dneska vyhrál hokej. Oba tábory povzbuzovaly svůj tým korektně a až do konce utkání,“ ocenil jihlavský asistent.

Zápas vidělo lehce při tři tisícovky diváků. Lze jen spekulovat, jak by byly ochozy zaplněné, kdyby kvůli stavebním pracím nebyla uzavřená velká část protilehlé tribuny.