Ach, ta koncovka! Jihlavští hokejisté odehráli v Ústí nad Labem solidní představení i ve druhém semifinále play off. Především v úvodních dvou třetinách měli po většinu času herně navrch, recept na gólmana Koutského však nenalezli. Lvi mířili přesněji a vyrovnali stav série na 1:1.

ÚSTÍ N. L. – JIHLAVA 4:2
Stav série: 1:1

Oba celky obměnily proti prvnímu zápasu sestavy. Dukle chyběl vrchlabský host Martin Filip, který za svůj klub hrál kvalifikaci o druhou ligu. Domácí Lvi postrádali potrestaného Kloboučka, kterého nahradil exjihlavský Zbyněk Sklenička. Do sestavy se vrátil po zranění i Jan Alinč, Orcta nahradil na střídačce Pavel Francouz.

Domácí sice vyhráli úvodní buly, ale nebezpečnější byla od začátku Jihlava. První střelu vyslal Hubáček hned v první minutě, v páté minutě potom ve velkých šancí vychytal Koutský Hodka a znovu Hubáčka.

Na sklonku první desetiminutovky Lvi nevyužili první přesilovou hru a do jejich myslí se začala vkrádat nervozita. Během krátké chvíle se vyskytlo na ledě několik potyček. Při hře čtyři na čtyři ujel všem Padělek, ale své sólo zakončil střelou nad. To bylo v patnácté minutě.

Následně se nechal vyloučit Dobrovolný, a i když se v oslabení Dukla ubránila, Ústí těsně po vypršení jeho trestu udeřilo – 1:0. Tímto momentem se utkání zlomilo. Nervózní domácí se uklidnili a v poslední minutě úvodního dějství náskok pojistili.

Ve druhé části hry dostali hosté tři početní výhody v řadě, ale nakládali s nimi stejně, jako téměř v celém letošním play off. Tedy bídně. Za celou tu dobu vyslali pořádnou střelu jen Čachotský a Hubáček. Sotva se přehoupl zápas do druhé poloviny, začali opět úřadovat domácí. Vypracovali si celou sérii nadějných příležitostí, akcie hostů držel na přijatelné úrovni gólman Novotný. Až když se po chybě obrany před ním zjevil velezkušený Václav Varaďa, kapituloval jihlavský brankář potřetí.

Hned po startu závěrečné dvacetiminutovky dostali hráči Dukly další výhodu přesilové hry, kterou však záhy zhatil svým faulem Ficenc. Více prostoru na ledě Lvům svědčilo a Novotný kapituloval počtvrté. Alinčovu střelu do tyče uklidil do správného prostoru znovu Varaďa.

Hokejisté z Ústí nad Labem poté už jen kontrolovali hru a v pohodě dovedli utkání do vítězného konce. Z poklidu je nevyvedly ani dvě branky Jihlavy v závěru, kterými beci Malena a Grundmanis alespoň zmírnili porážku.

Duklu může mrzet především gólově nevyjádřený povedený vstup do utkání, ve kterém si do patnácté minuty zápasu si vypracovala tři dobré brankové příležitosti. Ke své škodě je ale neproměnila. Tradiční bolístkou jihlavských hokejistů je i slabší hra v přesilových hrách.

Série se nyní přesouvá do Jihlavy, kde se bude hrát v sobotu a v neděli.

Branky a nahrávky: 17. Třetina (Čermák, Pajič), 20. Boháč (Hanzl, Handlovský), 38. Varaďa, 44. Varaďa (Alinč) – 54. Malena (Domin, Indra), 59. Grundmanis (Indra). Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3728. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:2.

Jihlava: Novotný – Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Ficenc, Grundmanis – Čachotský, Padělek, Jeslínek – Zeman, Hubáček, Hodek – Maliník, Domin, Indra – Krupka, Bezděk, Vysloužil.