Předchozí
1 z 12
Další

Sportovní redaktoři Deníku oslovili všechny potenciální příslušníky nové soutěže v kraji. Zástupci klubů odpovídali na dvě anketní otázky:

1. Vítáte rozhodnutí o vzniku krajské soutěže Vysočiny?
2. Jaké budou ambice vašeho klubu v nové soutěži?

Odpovědi najdete na následujících stranách.

Rozhovor s Bedřichem Ščerban čtete zde:

Bedřich Ščerban se domnívá, že Krajská liga Vysočiny může mít vysokou úroveň. Nechme se překvapit.
Už bez výjimek! Formuje se Krajská liga hokejistů

HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV

Zimní stadion PelhřimovZimní stadion PelhřimovZdroj: Libor Plíhal

Petr Votápek, kapitán týmu:
1. Co mám na to říci. Chtěli jsme hrát v jižních Čechách. Nemůžeme proti tomu nic dělat, i když se ještě snažíme bojovat.
2. Hrát na špici.

TJ JISKRA HUMPOLEC

Zimní stadion HumpolecZimní stadion HumpolecZdroj: Libor Plíhal

Jiří Zour, trenér
1. Celý život jsem hrál jihočeskou soutěž, teď si budu zvykat na Vysočinu. Je to ale krok správným směrem. Kratší cestování přinese finanční úsporu pro kluby. Peníze teď budou chybět všem.
2. Těžko říci. V tuto chvíli nevím, kdo z kádru bude pokračovat a kdo skončí. Za této situace asi ale přijdeme o Lazorišáka, který jezdil z Jindřichova Hradce, a Dvořáka. To bude pro nás oslabení. Bavit se o cílech považuji za předčasné.

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

Zimní stadion Světlá nad SázavouZimní stadion Světlá nad SázavouZdroj: Libor Plíhal

Jan Krajíček, místopředseda HC
1. Měli jsme jinou představu, chtěli jsme hrát jihočeskou Krajskou ligu. Pro nás to není ideální varianta, ale přijímáme ji. Nemáme jinou možnost. Bereme to jako fakt.
2. Poslední dobou jsme se potkávali s Chotěboří, Humpolcem, Pelhřimovem. Troufnu si říci, že jsme přibližně na jejich úrovni. Kam ale budeme patřit v Krajské lize Vysočiny, odhadnout nedovedu. Je to nová soutěž a uvidíme, jaký kádr poskládáme. Každopádně nám to otevírá možnost stavět více na vlastních mladých hráčích.

HC CHOTĚBOŘ

Zimní stadion ChotěbořZimní stadion ChotěbořZdroj: vysocina.eu

Jaroslav Ludvík, předseda
1. Vznik Krajské ligy se nám nelíbí. Raději bychom hráli soutěž na Pardubicku.
2. Bez vyjádření.

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ

Zimní stadion Velká BítešZimní stadion Velká BítešZdroj: Libor Plíhal

Jan Konečný, místopředseda klubu
1. Toto rozhodnutí je vyloženě politické, vůbec nejde o kvalitu samotného hokeje. Velká Bíteš historicky patří k jižní Moravě, nejen naši hráči, ale také sponzoři, jsou vázaní na Brno. Přitom všichni víme, že zajistit ekonomický chod klubu není vůbec jednoduché. Nechápu, proč bychom nemohli dál působit v krajské lize jižní Moravy a Zlínska, když naopak Zastávka by chtěla dál hrát na Vysočině?
2. Na toto zatím nemohu odpovědět, protože ještě není definitivně rozhodnuté, kde budeme působit. Proti rozhodnutí svazu jsme podali protest a nyní čekáme, co se bude dít.

MORAVSKOBUDĚJOVICKÝ HOKEJ

Zimní stadion Moravské BudějoviceZimní stadion Moravské BudějoviceZdroj: Libor Plíhal

Petr Kolečkář, majitel
1. Já to nepovažuji ještě za definitivní, ale jsem připravený se do soutěže přihlásit a respektovat řády. Pokud to ale bude pro všechny stejné a nikdo nedostane výjimku hrát jinde. Obávám se ale toho, aby měla ta soutěž smysl a byla pro všechny zajímavá.
2. Já ty kluby neznám, nevím, jakou mají kvalitu. Naše ambice jsou hrát dobrý hokej, vyhrávat a na stadion přivést zase zpět lidi.

SK TELČ

Nový zimní stadion v TelčiNový zimní stadion v TelčiZdroj: fb SK Telč

František Čermák, předseda oddílu
1. Já jsem iniciátor toho, a budu nadšený, pokud to tak dopadne, a že někteří nedostanou výjimky. Pak budu šťastný. Ale do té doby, než to bude černé na bílým, jsem opatrný. Většina to pochopila a myslím, že by to byla dobrá a kvalitní soutěž, kterou by si kraj zasloužil.
2. Víme, že některé týmy budou hodně kvalitní, přesto bychom chtěli hrát v horní polovině tabulky. Musíme ale stabilizovat tým a dvě tři posily by se nám hodily. První část do Vánoc asi hodně napoví.

HC LEDEČ NAD SÁZAVOU

Zimní stadion Ledeč nad SázavouZimní stadion Ledeč nad SázavouZdroj: Libor Plíhal

Milan Egart, organizační pracovník HC
1. Je to jen dobře, že tato soutěž vznikla. Už tady měla být dávno, bohužel pokaždé pět nebo šest klubů odešlo hrát jinam. To byla škoda.
2. Nebudeme mít hned ty nejvyšší ambice, máme hodně mladý tým. Na druhou stranu v něm nejsou špatní hráči. Osm z nich v dorosteneckém nebo juniorském věku hrálo extraligu. Budeme se chtít dostat do play-off, ideálně hrát v horní polovině tabulky.

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ B

Zimní stadion Velké MeziříčíZimní stadion Velké MeziříčíZdroj: Libor Plíhal

Jaroslav Juda, manažer
1. Je to rozhodnutí vrcholných svazových orgánů. Těžko se to hodnotí, jdeme totiž do něčeho, co zde ještě nebylo nikdy vyzkoušené. Problém trošku spočívá v tom, že většina hokejových klubů v Kraji Vysočina je při jeho hranicích a spádově mají blízko k sousedním krajům.
2. Pro naši rezervu to bude pořádná šichta. Čekají na ně kvalitnější zápasy, kterých bude určitě víc. Pro naše mladé hráče to bude ideální příležitost pro otrkání se v dospělém hokeji. Rozhodně se nechceme pohybovat někde u dna tabulky.

BK ZUBŘI BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Zimní stadion Bystřice nad PernštejnemZimní stadion Bystřice nad PernštejnemZdroj: Libor Plíhal

Luboš Sláma, trenér
1. Já to hodnotím jako správný krok, celou dobu jsme něco podobného chtěli. Ta soutěž tu bývala dlouhé roky, myslím si, že je to správné rozhodnutí, protože kraj neměl žádnou vlastní soutěž. Pokud chceme vychovávat děti, tak musíme mít mančafty, které spádově do kraje patří.
2. Teď se jednu sezonu vůbec nehrálo, proto nyní budeme znovu obvolávat hráče, kdo vlastně bude k dispozici. Takže nás určitě čeká hledání nových hráčů, ale i sponzorů. Určitě nemyslíme na nejvyšší příčky, soutěž ale chceme odehrát důstojně.

TJ NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

Zimní stadion Náměšť nad OslavouZimní stadion Náměšť nad OslavouZdroj: Libor Plíhal

Libor Vildomec, trenér
1. Pokud si to takhle Vysočina udělá, nic jiného by nám nezbylo, pokud tedy chceme hrát hokej. Ale budeme i rádi, protože bude více mančaftů a ta soutěž bude atraktivní. Hrát v šesti nikoho nebaví. Ale také by to pro nás znamenalo, že bychom museli posílit.
2. Nikdo nechce hrát na spodku, každý chce vyhrávat, ale buďme realisté. Asi bychom potřebovali nějaké nové kluky a dva tři roky, než by si to sedlo.