Solidní začátek, ale o to horší konec. Tak se v krátkosti dal shrnout nedělní duel, který sehráli hokejisté Horácké Slavie Třebíč na ledě Zlína. Beranům totiž podlehli 1:4.

První příležitost v zápase měli domácí hráči, kterým pomohla přesilová hra. Na druhé straně Dočekal skvělým pasem uvolnil Turečka, ale Huf obrovskou šanci zastavil výborným zákrokem.

Do vedení však Třebíčští přesto šli. Holec přihrál zpoza branky Michálkovi a ten umístil kotouč za bezmocného gólmana Zlína – 0:1.

Škoda jen, že vedení hráči klubu z Vysočiny neudrželi do konce úvodní části. V její poslední minutě však Berani sehráli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl zakončující Pospíšil – 1:1.

S premiérovou výhrou na lavičce FC Vysočina byl trenér Ondřej Smetana samozřejmě spokojený. Nehodlá ale podlehnout sebeuspokojení.
Smetana: Tři body by nás neměly uspokojit, ale je to motivace do další práce

„První třetinu jsme odehráli slušně a byli jsme za to odměněni vedoucí brankou. Bohužel těsně v závěru první dvacetiminutovky jsme šli do oslabení a šest vteřin před sirénou domácí vyrovnali,“ mrzelo trenéra Třebíče Kamila Pokorného.

Zkraje prostřední části domácí nevyužili šanci na obrat, stejně si ale vedli také hostující Dočekal s Meluzínem. Další gól tak padl až po polovině zápasu.

Ve 36. minutě se do přečíslení tři na dva dostali Berani, Hejcman poněkud nečekaně nikomu z dalších dvou útočnících spoluhráčů nepřihrával, což se ale ukázalo jako dobrá volba, protože jeho rána byla přesná – 2:1.

Nevyužitá možnost jít znovu do vedení hosty musela po utkání hodně mrzet. „Potvrdilo se známé pravidlo nedáš – dostaneš. Naše dva samostatné úniky brankou neskončily, naopak domácí z rychlého protiútoku trestali,“ stýskal si velitel třebíčské lavičky.

Jako den a noc. Tak nějak by se dala ve zkratce shrnout podzimní vystoupení divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou (v černém dresu kanonýr Marek Šerý) a Havlíčkova Brodu.
Divizní podzim: Fotbalisté Žďáru prokázali progres, trojlístek u dna si koleduje

V závěrečné dvacetiminutovce pak Berani přidali ještě další dva přesné zásahy. Nejprve se ve skrumáži před Jekelem nejlépe zorientoval Illéš. V poslední minutě pak trefou do odkryté klece při hostující power-play upravil na konečných 4:1 Gazda.

„Nemůžu říct, že bychom hráli špatně, ale dnešní zápas byl o efektivitě. Nedokázali jsme utéct na rozdíl dvou branek, i když šance jsme na to na začátku druhé třetiny měli. Tam se zápas lámal a hodně se naklonil na stranu domácích,“ dodal Pokorný.

Zbývající program 20. kola Chance ligy je na programu v pondělí. Hokejisté Dukly Jihlava vyzvou v pelhřimovském azylu od 17.30 Litoměřice.

CHANCE LIGA - 20. KOLO
ZLÍN – TŘEBÍČ 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Pospíšil (Honejsek, Gazda), 36. Hejcman (Pospíšil, Zabloudil), 51. Illéš (Kubiš, Honejsek), 60. Gazda (Suhrada, Köhler) – 14. D. Michálek (Holec, Ferda). Rozhodčí:Pilný, Šudoma – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 136.

Pondělní program 20. kola: JIHLAVA – Litoměřice (17.30), Sokolov – Vsetín, Šumperk – Prostějov, Pardubice B – Přerov, Poruba – Slavia Praha, Frýdek-Místek – Kolín (vše 18.00).

14. Pardubice B 19 4 2 3 10 41:58 19

Program 21. kola (středa 16. listopadu): Litoměřice – Zlín, TŘEBÍČ – Poruba (oba 17.30), Sokolov – JIHLAVA, Prostějov – Vsetín, Slavia Praha – Frýdek-Místek, Kolín – Pardubice B, Přerov – Šumperk (vše 18.00).