Jihlavané inkasovali hned v úvodu utkání, kdy se z velmi těžkého úhlu trefil nad Kořenářovo rameno Krenželok.

Duklu rychlá branka nezaskočila a hrála se Severočechy vyrovnanou partii. V první dvacetiminutovce dokonce domácí přestřílela, ale na Willa recept nenalezla.
Naopak, brzy po ubráněném oslabení inkasovala po střele Šmídově střele od modré čáry podruhé.

Ve druhé části snížil šikovnou tečí Jiránek, víc ale Dukla nedokázala vyprodukovat. Definitivní ránu do vazu jí střelou z mezikruží dal v závěru třetiny Kvapil.
V posledním dějství měli domácí dostatek příležitostí k navýšení skóre, zvonila i tyč za Kořenářem. Definitivní razítko dal ale až v poslední minutě Ordoš.

Soupeři si vzájemný duel zopakují hned v úterý večer v předehrávce 50. kola.

LIBEREC - JIHLAVA 4:1
Branky a nahrávky: 4. Krenželok (Jašek, Šmíd), 15. Šmíd (Lakatoš), 35. Kvapil, 60. Ordoš (Derner, Bližňák) – 24. Jiránek (Váňa, Zeman). Rozhodčí: Lacina, Kika – Hynek, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5 067. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bulíř, Redenbach, Kvapil – Bakoš, Filippi, Vlach – Lakatoš, Bližňák, Ordoš.

Jihlava: Kořenář – Šidlík, Kajínek, de la Rose, Zdráhal, Bryhnisveen, Suchánek, Váňa – Čachotský, Zeman, Jiránek – Rys, Skořepa, F. Seman – Žálčík, Hamill, Anděl – Rabbit, Hubáček, Diviš.