Divočina! Tak nějak by se dala popsat bitva mezi Jihlavou a Hradcem Králové, který na domácí výběr vlétl nevídaným způsobem a za deset minut to bylo už 4:0 pro Východočechy! „Měli parádní vstup a my si museli vzít time-out. Nevím, jestli to pomohlo, ale každopádně se naše hra srovnala, zabrali jsme, a vrátili se do zápasu, což se opravdu cení,“ poukázal trenér Jihlavy Štěpán Moravec na branku Fialy a dvě trefy Judy!

Ve druhém dějství Pětník vyrovnal, a přestože si Hradec vzal vedení zpět, tak stejný hráč poslal gólem na 5:5 zápas do prodloužení. A v něm rozhodl v závěru Chlubna. „Měli jsme pasáže, kdy jsme byli v utkání lepší. Aktivita se ale střídala na obou stranách. Nicméně dva body vidím pro nás jako zasloužené, protože jsme byli v utkání aktivnější. Škoda toho začátku, mohlo to být jiné. Ale hokej bez nervů je nuda,“ smál se při hodnocení Moravec.

Další klíčový mač sehrál jeho tým opět doma, tentokrát proti Olomouci, která tabulku nadstavby před druhou Duklou o bod vedla. A i tady rozhodlo prodloužení, tentokrát ale ve prospěch Hanáků, kteří zvítězili 4:3. „Myslím si, že pro nás je ten bod zlatý, protože oproti minulému zápasu jsme měli o tři útočníky méně, a trochu se na nás podepsal i ten těžký zápas. My jsme postupně uvadali a sportovně musím uznat, že Olomouc byla lepší, a ten bod pro nás je spravedlivý,“ komentuje Štěpán Moravec. „Ale určitě i důležitý,“ dodává trenér.