Bravo! Lídr z Třince odjel z Jihlavy s prázdnou

Jihlava – Bezchybnou práci odvedli, co se týká sbírání extraligových bodů, hokejoví junioři Dukly. V pátek na svém ledě přehráli Vítkovice a o den později si vyšlápli na vedoucí Třinec, který díky velké obětavosti porazili už podruhé v této sezoně.I proto se Jihlava dál drží mezi osmičkou nejlepších.

23.1.2017

Branková situace. Tomáš Mejzlík (vlevo) a Aleš Heinrich se právě koukají, jak puk směřuje za záda gólmana Loubala do třinecké klece. Domácí výběr se v sobotu postaral o překvapení a obral vedoucí tým extraligy o všechny body! Foto: Jan Černo

EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – VÍTKOVICE 4:3
Dukla měla famózní vstup do pátečního duelu. Mejzlík vypálil na branku a Adam věděl, co má s odraženým pukem udělat – poslal hoza Dáňova záda. Vítkovičtí se ještě ani nestačili oklepat z šoku, a ve 3. minutě už prohrávali o dva góly, protože spolupráce Čermáka a střelecky naladěného Heinricha neměla chybu. Domácí byli při chuti, ale jejich šance už další trefy nepřinesly.

Druhé dějství rozjeli hosté mnohem lépe, a když Jihlavští nezachytili rychlý kontr a Hartmana, bylo to jen o gól. Duklu to však nerozhodilo, byla lepší a ve 37. minutě zvýšila na 3:1. Ruce nad hlavu zvedal Hendrych, který před Dáňou nevypustil souboj a puk protlačil až za čáru.

Jihlava to měla skvěle rozjeté, a zápas také dotáhla do vítězného konce. A to i přesto, že hostům se během chvilky ve třetí části povedlo srovnat. Malina a Blaško se rozhodli zadělat na drama, které rozuzloval v 53. minutě Peschout. Jeho branka měla tříbodovou příchuť.

Branky a nahrávky: 1. Adam (Mejzlík, Peschout), 3. Heinrich (Čermák), 37. Hendrych (Heinrich), 53. Peschout (Mejzlík, Rezek) – 21. Hartmann (Gabrhelík, Malina), 45. Malina (Hartmann), 47. Blaško (Malina, Žiak). Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 20:, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:2.

JIHLAVA – TŘINEC 3:2
Na Horáckém zimním stadionu se představil nejlepší celek extraligy, který domácímu celku ukázal hned v první třetině, proč tomu tak je. Nápor Třince byl veliký a Brož se v jihlavské svatyni musel pořádně činit, aby se skóre neměnilo. Díky němu zůstával stav bezbrankový.

Hokejistům Dukly přišla přestávka vhod, a to i proto, že během ní zřejmě vymysleli recept, jak favorita šokovat. Mejzlík v krkolomné pozici poslal svůj tým do vedení. A tentýž hráč měl prsty i v druhé trefě, jelikož jeho střelu šikovně tečoval za Loubala Peschout. Třinec to zaskočilo, takže mohl být rád, že za chvíli neinkasoval potřetí. V závěru třetiny se ale zvedl a Przybyla snížil.

Jihlavu tak čekala náročná dvacetiminutovka, v níž lídr tlačil na pilu a ve 48. minutě díky Flokovi srovnal. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale ujala se až ta z 58. minuty. Nepřehlednou situaci před Loubalem vyřešil důrazný Rezek, jehož ušmudlaný gól přivál Dukle další velmi cenné tři body!

Branky a nahrávky: 23. Mejzlík (Čermák), 26. Peschout (Mejzlík, Adam), 58. Rezek (Peschout, Mejzlík) – 39. Przybyla (Kvasnica), 48. Flok. Rozhodčí: Skopal – Klouda, Jeletz. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 51. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1. Jihlava: Brož – Váňa, Pospíchal, Vála, Pražák, Srnský, Kadlec, Huňáček – Čermák, Heinrich, Jindra – Adam, Mejzlík, Peschout – Hendrych, Rezek, Geier – Berka.

Stačí jen hejbnout zadkem, méně mluvit a víc dělat. To je celé

Jihlava – Slyšeli jste už o láskověcech? Možná že ještě ne. Jsou to polštáře, šaty nebo třeba trenky ušité ze speciální láskolátky, které pomáhají napříč Vysočinou. Lidem v třebíčském hospici, matce samoživitelce i dědům a bábím z domova pro seniory. Za úspěšnou aktivitou, která nyní zaplavila doslova celou republiku, stojí především akční Olga Štrejbarová z Jihlavy spolu se svou šikovnou dcerou Lolou.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Batelov potvrdil roli lídra a využil zaváhání Brtnice

Jihlavsko – Hodně vyrovnaných a napínavých zápasů bylo k vidění v 11. kole fotbalového okresního přeboru. Neporazitelnost udržela druhá Brtnice, ale protože s Puklicemi jen remizovala, ztrácí na vedoucí Batelov už tři body, jelikož lídr si poradil s rezervou Luk.